ELASTYCZNYCH WAKACJI!

Wakacje, to czas kiedy trzeba postarać się zmienić klimat swego życia. Choć na trochę, choć na kilka dni. Pooddychać innym powietrzem... Spotkać innych ludzi... Nie zawsze jest to możliwe, ale jeśli się uda – gwarantuje nam nową moc i nowe (zazwyczaj głębsze) spojrzenie na nasze zwykłe codzienne sprawy.

To Duch Święty działa w nas i On nas przenika. On mówi, co należy czynić, a czego zaniechać. Łatwiej nam być posłusznymi Duchowi Świętemu, spełniać Jego wolę, gdy stajemy się elastyczni, gdy stać nas na nowe spojrzenie, gdy popatrzymy na siebie i nasz codzienny świat z pewnej perspektywy. I dlatego Pan daje nam czas wakacji. Przeżyjmy je w Jego obecności.

Wiele osób nawraca się w górach, nad morzem, zwiedzając piękne miejsca. Pozwólmy sobie na to. Nie zawsze jest możliwość, ale i nie zawsze jej nie ma. Może w tym roku może być elastycznie? Tylko, czy nam jeszcze się chce...

Niektórzy jadą na wakacje daleko do innych krajów, bo chcą spotkać się z: chrzestnymi, dalszą rodziną, a niekiedy z rodzeństwem, czy nawet z tatą. Tak się porobiło na świecie, w naszej Ojczyźnie - bliscy nie są blisko. Dlatego warto czas wakacji wykorzystać, by być bliżej. Bliżej człowieka. Nie zawsze uda się fizycznie, ale może udać się rzeczywiście – przez przebaczenie, serdeczną pamięć, pragnienie dobra.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy udanych wakacji! Przeżytych w bliskości Boga i z przyjaciółmi!

Redakcja