PODZIĘKOWANIA Z RZYMU

W dniach 15 – 18 (piątek – poniedziałek) i 21 (czwartek) listopada księża pallotyni z Radomia
i okolic przeżywali Wizytację Generalną.

Ksiądz Generał (najwyższy Przełożony pallotynów na świecie) wraz ze swoimi Radcami urzęduje w Rzymie – stosunkowo niedaleko Watykanu; w Domu, w którym pracował i odszedł do Pana św. Wincenty Pallotti.

Kadencja Księdza Generała (i jego Radców) trwa 6 lat i przynajmniej co tyle lat każdy pallotyn na świecie ma możliwość osobistego spotkania się z nim.

Na weekend w środku listopada przyjechał do nas Radca Generalny – Niemiec, ks. Martin Manus SAC wraz ze swoim tłumaczem – polskim pallotynem pracującym w Austrii. Był to czas głębokiej modlitwy, serdecznych rozmów z każdym radomskim i mazowszańskim pallotynem oraz okazja do radosnego świętowania.

Niestety, z przyczyn losowych, nie dojechał do nas Ksiądz Radca François Harelimana SAC pochodzący z Rwandy.

W czwartek, pallotyni z Radomia i Mazowszan, a także z Wrzosowa spotkali się z Księdzem Genrałem Jacobem Nampudakamem SAC, który pochodzi z Indii. Ksiądz Generał porozumiewał się w języku włoskim, a jego tłumaczem był pallotyn z Ołtarzewa, który ukończył studia w Rzymie.

Wizytatorzy Generalni – poznając naszą pracę – przede wszystkim dziękowali za nią. Przypomnieli nam, kapłanom – ale myślę, że warto podzielić się tym z każdym chrześcijaninem związanym z pallotynami – że podstawą jakiegokolwiek działania na rzecz wzrostu wiary
i miłości w sercach ludzi; że podstawą jakiegokolwiek podejmowanego dzieła w Kościele; że podstawą jakiejkolwiek służby; że podstawą jakiegokolwiek pragnienia, by coś w swoim życiu zmienić na lepsze jest ADORACJA JEZUSA – głęboka modlitwa i zawierzenie Jemu.

Ksiądz Generał zwrócił uwagę na to, że jeśli chcemy być wielcy przed Panem – przede wszystkim musimy uznać w głębi serca, jak bardzo jesteśmy biedni i słabi. Dopiero od tego momentu może zacząć się dziać w nas coś naprawdę Bożego.

Wielką radością naszej Parafii było to, że Ksiądz Generał, wracając już z innego miejsca wizytacji do Warszawy, w sobotę, 23 listopada, wziął udział – wraz z Księdzem Biskupem Henrykiem Tomasikiem i Księdzem Prowincjałem Józefem Lasakiem SAC – w uroczystościach 10-lecia Hospicjum Królowej Apostołów i 5-lecia Chóru „Gloria Dei”.

xp