NASZE SKROMNE ŚWIĘTOWANIE

W czwartek, 27 listopada, minęło dokładnie 20 lat odkąd powstała Gazetka „Moja Parafia”. Na przełomie dwóch dekad Pisemko zmieniało swój wizerunek i szatę graficzną, zmieniali się Redaktorzy i Opiekunowie duchowi, ale duch pozostał niezmienny – regularne informowanie
o życiu społeczności parafialnej na Młodzianowie.

„Moja Parafia” jest kopalnią wiedzy historycznej o naszej Wspólnocie parafialnej pod duchowym przewodnictwem księży pallotynów. Kiedy oglądamy archiwalne numery Gazetki, możemy dowiedzieć się, jak wyglądało życie naszych parafian 20 lat temu, raptem 5 lat po politycznych i społecznych przemianach w naszym kraju. Dzieci, które wtedy się rodziły i były chrzczone w naszym kościele, a których nazwiska i imiona pojawiały się w Gazetce, dziś są dorosłymi, w pełni świadomymi obywatelami naszego kraju. Ci, którzy jako nastolatkowie, przy okazji swojej oazowej działalności, rozpoczynali pracę w Gazetce, dziś mają swoje rodziny
i poważne zawodowe obowiązki. Wielu spośród czytających „Moją Parafię” nie ma już wśród nas… A parafialne dzieło w postaci naszego Tygodnika trwa, bezwiednie stając się świadkiem naszej lokalnej historii.

W sobotę, 22 listopada, została odprawiona Msza święta z okazji rocznicy ukazania się „Mojej Parafii”. Modlitwą i pamięcią zostali otoczeni wszyscy Sympatycy i Współpracownicy Redakcji – byli i obecni – wszyscy jej Dobroczyńcy i Czytelnicy. Uczestnikami Uroczystości byli ludzie, którym bardzo mocno na sercu leży los „Mojej Parafii”.

Mamy nadzieję, że dzięki pomocy, ofiarności i otwartości serc Czytelników Tygodnika, jeszcze długie lata będzie mógł on w każdą niedzielę trafiać do rąk naszych Parafian.

mf