ODPUST OBOK NAS   

W naszej sąsiedniej Parafii św. Brata Alberta można do najbliższych Świąt Bożego Narodzenia codziennie uzyskać odpust zupełny. Dekret w tej sprawie wydała Stolica Apostolska w odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Wszystko z racji Roku Jubileuszowego Świętego Brata Alberta. W naszej diecezji codzienny odpust można też uzyskać w kościołach św. Brata Alberta w Skarżysku – Kamiennej i Starachowicach.

By uzyskać odpust należy spełnić takie konieczne warunki: przystąpić do spowiedzi, Komunii świętej i odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Stolica Apostolska zachęca, by do kościoła św. Brata Alberta udać się w formie pielgrzymki i „tam w jubileuszowych celebracjach pobożnie uczestniczyć lub przynajmniej przy relikwiach Świętego przez odpowiedni odstęp czasu oddać się pobożnym rozmyślaniom zakończonym Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Brata Alberta”. Watykan przypomina, że odpust ten może być ofiarowany za dusze wiernych w czyśćcu cierpiących. Oczywiście możemy też go ofiarować za siebie.

W dekrecie czytamy, że osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą wyjść z domu, tak samo mogą uzyskać odpust zupełny, po „wyrzeczeniu się jakiegokolwiek grzechu i postanowieniu wypełnienia, kiedy tylko będzie to możliwe, trzech zwykłych warunków, jeśli z jubileuszowymi celebracjami będą łączyć się duchowo, modlitwy i cierpienia swoje lub niedogodności życia Miłosiernemu Bogu ofiarując”.

opr.
do góry