JUŻ JEST PLAN DZIAŁANIA DO 9 STYCZNIA 2019 ROKU

Image
Dar życia jest jednym z największych darów Boga dla ludzi. Duchowa Adopcja jest zaproszeniem do współpracy z Bogiem w obronie życia. Dlatego zachęcamy drogich Czytelników naszej Gazetki i wszystkich ludzi dobrej woli, aby kolejny (lub pierwszy) raz podjąć to piękne dzieło miłości.


Duchowa Adopcja dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone, jest odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej, która w Fatimie prosiła, byśmy zadość czynili za popełniane grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce.

Duchowa Adopcja jest codzienną modlitwą (krótka modlitwa w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedna dziesiątka różańca), która trwa przez dziewięć miesięcy. Można także dobrowolnie podjąć dodatkowe postanowienia, np. litania, post, przyjmowanie Komunii świętej.

Dzieło Duchowej Adopcji może podjąć każdy. Bez względu na wiek (dzieci pod opieką rodzica).

Duchowa Adopcja obejmuje tylko jedno dziecko, znane tylko Panu Bogu. Może tak Bóg pokieruje naszym życiem, że będzie nam kiedyś dane to dziecko poznać.

Duchowa Adopcja rozpoczyna się od momentu przyrzeczenia, które składamy w sposób uroczysty w kościele lub indywidualnie. Przyrzeczenie najlepiej złożyć w święto Matki Bożej wybrane w dowolnym okresie roku liturgicznego.

Zapomnienie o modlitwie w danym dniu nie przekreśla ważności Dzieła. Jeżeli to dotyczy paru dni, to o tyle dni dłużej będziemy się modlić. Dopiero dłuższy okres braku modlitwy przerywa Duchową Adopcję.

Duchowa Adopcja uczy systematycznej codziennej modlitwy, pogłębia naszą jedność z Panem Bogiem, jest trwaniem przy Nim. Nie należy obawiać się tego trudu, bo owoce jego będziemy mogli oglądać w niebie poznając dziecko, jego imię i jego rodziców.

W tym roku w naszej Wspólnocie parafialnej po raz kolejny złożymy uroczyste przyrzeczenia podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Będzie to w poniedziałek, 9 kwietnia2018 roku – w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, po Mszach świętych o godz. 930 i 1800. W zeszłym roku nasi Parafianie duchowo zaadoptowali ponad 90 poczętych dzieci.

Wszystkim z całego serca dziękujemy i zachęcamy wszystkich do współpracy z Panem Bogiem w obronie życia poczętego.

 

Zapraszamy również do pobrania aplikacji na telefon (za strony www.powerbank4life.com), która każdego dnia będzie nam przypominała o modlitwie i pokazywała jak rozwija się „nasza” zaadoptowana pociecha.

Aplikacja zawiera:
Tekst codziennej modlitwy
rozważanie różańcowe (280 rozważań – na każdy dzień Duchowej Adopcji)
świadectwo tygodnia (40 świadectw)
rozwój dziecka z tygodnia na tydzień (zdjęcie dziecka i opis zdarzeń w jego życiu)
Ponadto w menu bocznym:
informacje o Duchowej Adopcji
tekst przyrzeczenia
ustawienie daty rozpoczęcia Duchowej Adopcji
ustawienie godziny przypomnienia o modlitwie
zmianę języka tekstów (docelowo 10 języków)
Polecamy też stronę Fundacji Małych Stópek www.dlazycia.info

eg

do góry