PAMIĘTAJMY O MODLITWIE ZA MŁODZIEŻ

W dniach 3-28 października w Watykanie trwa Synod Biskupów poświęcony młodzieży.

W naszej październikowej różańcowej modlitwie pamiętajmy o tym wydarzeniu. Młodzież bardzo często jest oddalona od Wspólnoty
Żywego Kościoła. Młode pokolenie nie ma wsparcia ze strony Wspólnoty Wiary. Często brakuje młodym perspektywy sensu i perspektywy życia pełnego prawdziwych wartości.

Jako ludzie kochający Boga musimy walczyć ze wszystkim, co przeszkadza w tym, aby życie młodych ludzi rozwijało się w sposób godny.

Papież Franciszek otwierając Synod powiedział: „Młodzi ludzie żądają i wymagają od nas twórczego poświęcenia, dynamiki inteligentnej, entuzjastycznej i pełnej nadziei oraz byśmy nie pozostawiali ich samych w rękach wielu handlarzy śmierci, którzy uciskają ich życie i przysłaniają ich wizję”.

Papież przestrzega ojców synodalnych przed postawami, w wyniku których „ważne staje się to, co drugorzędne, a drugorzędnym to,
co ważne”.

Na obrady do Watykanu przybyło ponad 260 ojców synodalnych. Jest wśród nich czterech polskich biskupów: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita łódzki i przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży Ksiądz Biskup Marek Solarczyk i delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

opr. do góry