BYŁY LODY

1 września 2018 roku minęło 50 lat, jak ks. Antoni Czulak SAC przybył do Radomia. Jako Redakcja naszej Gazetki bardzo pragnęliśmy spotkać się z Księdzem Antonim, by powspominać te pół wieku i inne czasy.

Gdy cała Redakcja zjechała już z wakacji – pod koniec października – zasiedliśmy do pięknie przygotowanego stołu, by dzielić radość „tego, co było” i „tego, co jest”.

Jako przedstawiciele naszej Parafii dziękowaliśmy Księdzu Antoniemu za całokształt. Przede wszystkim za to, że przez kilka pokoleń troszczy się o radomskie dusze i swoją młodością i pogodą ducha umacnia nas w wierności Bogu i Ojczyźnie.

Jeśli nie wszyscy Czytelnicy wiedzą, to właśnie za proboszczowania Księdza Antoniego powstała nasza Gazetka, której błogosławił od jej prapoczątków i wiercił i wierci konieczne dziury w brzuchu Redaktorów, by była i mogła być.

Dziękujemy Księdzu Antoniemu za każde dobre słowo, dobrą myśl i dobry pomysł, a przede wszystkim za nieustającą modlitwę.

W wywiadzie na Wielkanoc 2017 roku (Gazetka nr 1153) podpytywaliśmy Księdza Antoniego, czy na Jubileusz 50-lecia przybycia do Radomia będą lody. Były! Zamówione w Krakowie przyszły kurierem z Katowic. Otwierana paka aż się dymiła od zimna. Jedyne takie lody w Radomiu! Jeśli ktoś chce ich zasmakować… zapraszamy do naszej Redakcji.

cb do góry