I TY MOŻESZ ZOSTAĆ APOSTOŁEM

W dniach 28-30 kwietnia odbyły się w naszej parafii Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne. Prowadził je i złożył swoje świadectwo wiary pan Benon Wylęgała – członek Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, mąż i ojciec, założyciel Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej.

Jezus głosił Królestwo Boże w przypowieściach, w obrazach. Obecne czasy, to również doba obrazu. Film wydaje się więc być dobrym narzędziem przygotowującym ludzi do przyjęcia orędzia Ewangelii. Z takiego założenia wychodzi Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Dziełu FRE pobłogosławili księża biskupi.

Temat rekolekcji brzmiał: Eucharystia - Boże Miłosierdzie - Niepokalana Maryja. Odbyły się projekcje trzech niezwykle
poruszających filmów:
1. „Ja Jestem”. Po projekcji filmu każdy z nas miał wspaniałą możliwość dotknięcia Chrystusa w monstrancji. Modlitwa,
    wzruszenie, łzy...
2. „Ufam Tobie”. Po projekcji modlitwa zawierzenia się Jezusowi Miłosiernemu.
3. „13. Dzień – Fatima”. Po projekcji Akt Oddania się Matce Bożej.

Każda projekcja była połączona ze świadectwem życia pana Benona i zaproszeniem do modlitwy. Zapraszał tak przekonująco, z taką ekspresją, w sposób niesamowicie obrazowy, że Jego świadectwo wiary i miłości do Boga i do Niepokalanie Poczętej mogłyby posłużyć za kanwę filmu pod tytułem „Niewolnik Maryi”, jak sam siebie nazwał.

Drodzy Parafianie! Cieszmy się, że mieszkamy w parafii prowadzonej przez księży pallotynów i że całymi garściami możemy czerpać z ducha św. Wincentego Pallottiego. A jego najpiękniejszym dziełem jest Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego (ZAK) . Istotą ZAK jest to, aby służyć Bogu i ludziom wszystkimi darami, charyzmatami, które otrzymaliśmy od Pana. Każdy z nas musi zapytać siebie, co najlepiej lubi robić, co kocha robić, co jest moją pasją? A potem: pokaż w takim razie, jak to robisz i czy możesz tego nauczyć innych?

Każdy z nas może być Apostołem.

Jadwiga Kulik