NAJDOSKONALSZA MATKA

Skarbem dla każdego człowieka na ziemi jest jego matka. Ona przytuli, wysłucha, doradzi. W trudnych chwilach pocieszy. Maryja dla Jezusa była najdroższą osobą. Umierając na krzyżu, przekazał nam ten najdroższy dla siebie dar – swoją Matkę. Oto pod krzyżem, Matka Boga staje się naszą Matką.

„Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: „Niewiasto, oto syn Twój”,
następnie rzekł do ucznia: „Oto Matka Twoja”” (J 19, 26-27).

Wsłuchując się w Ewangelię zauważamy, że Maryja ukazana jest również jako kobieta pełna troski o innych ludzi. Na wieść o cudownym macierzyństwie swej krewnej Elżbiety śpieszy jej z pomocą. Nie zważa na trudności dalekiej drogi. Gdy na weselu w Kanie zabrakło wina, aby pomóc zakłopotanej rodzinie, nakłania Jezusa do uczynienia pierwszego cudownego znaku. Po zmartwychwstaniu Chrystusa wspólnie z uczniami trwała na modlitwie, oczekując na zesłanie Ducha Świętego. Dlatego wiemy, że Maryja jest wciąż obecna pośród nas. Jest dla nas dobrotliwą Matką i Królową. Wierzymy, że korzystamy nieustannie z Jej opieki i wstawiennictwa. Matka Chrystusa stale troszczy się o losy każdego człowieka. Ona wstawia się za nami u swojego syna i wyprasza wszelkie łaski. Pomyślmy, jaka jest nasza miłość do tej najcudowniejszej i najdoskonalszej Matki. Do Niej się uciekajmy i Jej powierzajmy wszystkie nasze sprawy. Ona nas wysłucha i poprowadzi drogą do Pana. Módlmy się do naszej Matki Modlitwą św. Bernarda. Niektórzy mówią, że jest to modlitwa, która ZAWSZE jest wysłuchiwana.

„Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka,
Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.

Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik
płaczący staję. O Matko Słowa,
racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj.

Amen."

 

mz

 

do góry