PIERWSZE W HISTORII

DIECEZJALNE DNI MŁODYCH

Trzy dni pełne warsztatów, szkoleń, koncertów i spotkań z ciekawymi osobami, a w tym wszystkim szczera i radosna modlitwa. Rezerwujcie sobie weekend 14-16 czerwca 2019 na to niesamowite wydarzenie!

Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w Muzeum Wsi Radomskiej. Rozpoczną się w piątek po południu, a zakończą otwartym festynem rodzinnym w niedzielne popołudnie.

DDM to wydarzenie historyczne. W Muzeum Wsi Radomskiej spotkają się na cały weekend młodzi z całej diecezji radomskiej. Będzie to nie tylko czas wspólnej modlitwy i duchowego wzrostu, ale przede wszystkim czas młodzieńczej jedności i radości. To także okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. DDM będą namiastką tego, co przeżywaliśmy w Panamie – osobiście i w duchowej łączności z młodymi z całego świata.

Podczas DDM będziemy wspólnie modlić się oraz spotkamy się z fantastycznymi gośćmi. Będzie można wziąć udział w warsztatach i ciekawych konferencjach. Z koncertami pojawią się u nas: „Jak Najbardziej”, „Good God”, Łukasz „Wieczny” Wieczorek, „Full Power Spirit” i „TAU”. W niedzielę DDM zakończymy wielkim rodzinnym festynem i koncertem ARKI NOEGO.

W sobotnim planie przed i po południu znajdą się obszerne bloki warsztatowe o bardzo szerokiej tematyce. Każdy uczestnik będzie mógł zdecydować, na które spotkanie się wybierze. Są to warsztaty specjalistyczne z różnych dziedzin: od fotografii i śpiewu przez komunikację i budowanie wizerunku po kurs samoobrony czy pierwszej pomocy. Do wyboru jest kilkanaście grup warsztatowych.

W czasie DDM nocujemy w namiotach w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i opiekę medyczną.

W DDM mogą wziąć udział osoby w wieku 14-25 lat. Osoby powyżej tej granicy wieku biorą udział w Diecezjalnych Dniach Młodych tylko na wyraźną prośbę swojego duszpasterza. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w DDM za zgodą rodziców.

Zapisy prowadzą księża w parafiach. Osoby chętne zgłaszają się do swojego księdza, a on przekazuje zgłoszenia do duszpasterza Centrum, do którego przynależy parafia.

Koszt udziału w DDM wynosi 60 zł.

A oto słowo Księdza Biskupa:
Drodzy Siostry i Bracia,
Ojciec Święty Franciszek rozpoczynając posynodalną Adhortację Apostolską skierowaną do młodych i całego Ludu Bożego, napisał: „Chrystus żyje. (…) On żyje i chce, abyś żył!” Myśląc o „Bożym teraz” młodych – jak mówi Ojciec Święty Franciszek – zapraszamy młodzież z całej Diecezji na wielkie święto młodości, którym staną się Diecezjalne Dni Młodych, trwające w dniach 14-16 czerwca br.

Program Dni Młodych zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Nasz wspólny czas ubogacą występy zespołów muzycznych. Wystąpią: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God, Full Power Spirit.

Uczestnicy Dni Młodych będą mogli wziąć udział w 19. warsztatach tematycznych, m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, muzycznych, perkusyjnych, tanecznych, wokalnych, wolontariatu, teatralnych, motywacyjno – profilaktycznych. Podczas trzydniowego spotkania będą także realizowane projekty: „Znajdź pomysł na siebie”, kurs pierwszej pomocy oraz kurs samoobrony oraz wiele innych wydarzeń, na które złożą się m.in.: pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

W przepięknym drewnianym kościele pw. św. Doroty nieprzerwanie będzie można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Centralnym zaś punktem każdego dnia będzie Eucharystia i Uwielbienie.

Serdecznie zapraszam młodzież całej Diecezji, a szczególnie te osoby, które w tym roku przystępują do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych także księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży.

Z pasterskim błogosławieństwem

Biskup Henryk Tomasik