DRUGI DZIEŃ DZIECKA BOŻEGO

Dzieci z naszej parafii, które w tym roku przeżywają Rocznicę I Komunii świętej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23, które akurat 17 maja przeżywały swój Biały Tydzień, wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami wzięły udział w II Dniu Dziecka Bożego. Ogólnopolskie dziękczynienie odbyło się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Warszawskiej w Ożarowie Mazowieckim.

Eucharystii na rozpoczęcie Dnia przewodniczył Ksiądz Biskup Antoni Długosz, który porwał wszystkich do pięknego śpiewu i czynnego uczestnictwa we Mszy świętej. Piękną homilię do dzieci i rodziców wzbogacił przygotowanymi obrazkami i muzyką. Eucharystia była ogromnym radosnym przeżyciem dla wszystkich dzieci. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Regionalny „Mały Zbójnicek” z Zębu koło Zakopanego. Na zakończenie Eucharystii nastąpiło zawierzenie Dzieci Rocznicowych ze wszystkich parafii prowadzonych przez księży pallotynów Jezusowi Miłosiernemu.

Nakarmieni Słowem Bożym i Ciałem Pana Jezusa przeszliśmy pod przewodnictwem ks. Rafała Czekalewskiego SAC na część artystyczną, która odbyła się w pobliskim Hotelu Mazurkas. Oprócz nuty góralskiej którą zaprezentował „Mały Zbójnicek” można było podziwiać Zespół Ludowy „Ożarowiacy”. Dobrą zabawę – w którą chętnie włączyli się rodzice, księża i siostry zakonne – zapewnili profesjonalni chrześcijańscy wodzireje.

Po zakończeniu zabawy i wspólnym posiłku wszyscy wyruszyli w drogę powrotną do swoich domów, ufając, że III Dzień Dziecka Bożego będzie kolejną znakomitą okazją do doświadczenia piękna Wspólnoty Kościoła.

opr.
zc i esc