KRÓLOWA APOSTOŁÓW

Rodzina Pallotyńska w pierwszą sobotę po Wniebowstąpieniu Pańskim obchodzi Święto Królowej Apostołów. U nas,
w Radomiu, z racji tytułu naszego kościoła będzie to Uroczystość. W tym roku przypada ona 8 czerwca.

W owym czasie Maryja znajdowała się w Wieczerniku wraz z Apostołami, którzy jeszcze nie radzili sobie z emocjami po Zmartwychwstaniu Chrystusa, gdy nagle z nieba spadł szum...

Maryja po Zmartwychwstaniu Jezusa przygotowywała Apostołów na przyjęcie Ducha Świętego: umacniała ich wiarę,
była dla nich przykładem, przewodniczyła im w Wieczerniku, gdzie odbyły się pierwsze rekolekcje w Kościele. Apostołowie od Niej uczyli się modlitwy i wytrwałości, uczyli się poznawać siebie i przy Niej przygotowywali się do przyszłych zadań. Maryja formowała ich umysły, wolę i serca, kształtując je na wzór umysłu, woli i serca Jezusa Chrystusa.

Maryja wspiera w sposób szczególny wszystkie apostolskie dzieła Kościoła. Dlatego nosi tytuł Królowej Apostołów.

Królowo Apostołów, Pani nasza i Pośredniczko, otaczaj swoją opieką Kościół i broń go w niebezpieczeństwach, jakich
w dzisiejszych czasach niemało. Wypraszaj u Jezusa hojne błogosławieństwo dla naszej Parafii. Niech dzieją się w naszym kościele dzieła wielkie. Błogosław wszystkim misjonarzom, szczególnie tym, którzy wywodzą się z naszej wspólnoty
oraz tym, którzy kiedykolwiek pracowali pośród nas. Pozwól, by Dobra Nowina dotarła wszędzie tam, gdzie jeszcze ludzkie serca nie poznały lub nie przyjęły w pełni Jezusa.

Maryjo – Królowo Apostołów, pomagaj nam stawać się apostołami zdolnymi mówić i świadczyć o Jezusie.

opr.
Jadwiga Kulik