WAKACJE, HEJ! 

Bóg po stworzeniu świata odpoczął. My z tej racji odpoczywamy w niedzielę, ale mamy tez wakacje. W Biblii odpoczynek wiąże się nierozłącznie z relacją do Boga, w którym człowiek odnajduje sens swojego życia i wysiłków.

Niestety, dzisiaj dość często wakacje są czasem jeszcze bardziej WOLNYM od Boga niż w ciągu roku. A przecież to dobra okazja, aby przybliżyć się do Niego, odnowić swoją z Nim relację...

W Ewangeliach spotykamy jeden raz wyraźne zalecenie odpoczynku skierowane przez Jezusa do uczniów: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6, 31). Napływ ludzi był bowiem tak duży, że Apostołowie nie mieli nawet czasu na posiłek. Niewiele jednak z tego odpoczynku wyszło, bo ludzie zauważyli, dokąd odpływają Jezus i uczniowie, i podążyli za nimi. Podobnie szukali Jezusa, gdy ten oddalił się na chwilę, aby oddać się modlitwie.

Gdziekolwiek jesteś - w górach, czy nad morzem - szukaj Jezusa. To dobry Towarzysz wakacyjnych wędrówek i wypoczynku. Nie musisz się wysilać wielce. Otwórz oczy. On JEST.

Jeśli spędzasz wakacje w Radomiu – masz okazję, jak nigdy, by częściej przyjść do świątyni, by częściej przyjąć Komunię świętą, by adorować Pana, by wyspowiadać się spokojniej...

Jeżeli Go poznałeś na nowo, nie zmarnuj tej znajomości...

Jadwiga Kulik

do góry