NASI LUDZIE W WYSOKIM KOLE

W sobotę, 5 października, prawie 5 tysięcy osób wzięło udział w spotkaniu Kół Żywego Różańca Diecezji Radomskiej w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole.

Centralnym punktem Spotkania była Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika, który wezwał wszystkich do bycia misjonarzami w rodzinach, pracy i szkole. Przypomniał postać kandydatki na ołtarze Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, która zawsze była misjonarką w swoim otoczeniu.

Na koniec Mszy świętej osoby, które od 25 i 50 lat należą do Wspólnot Różańcowych otrzymały dyplomy.

Gdy prawie 5 tysięcy ludzi śpiewa Godzinki i odmawia różaniec oraz koronkę – całe piekło milknie i truchleje. Gdy 5 tysięcy
ludzi (głównie kobiet) uważnie słucha słów konferencji Księdza Kanonika Wiesława Lenartowicza, kapelana Rycerzy Kolumba (wspólnoty tylko dla mężczyzn) w Polsce i proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu na Kapturze, to szybko rośnie nadzieja na odbudowanie prawdziwych polskich chrześcijańskich rodzin.

Rycerze Kolumba wspomagali organizacyjnie pielgrzymkę. Zadbali m.in. o poczęstunek dla pielgrzymów i zapewnili asystę
liturgiczną.

Podczas Mszy świętej oraz po Eucharystii zaśpiewał zespół „Karabanio”, w którym śpiewa wielu uczniów naszej młodzianowskiej Szkoły Podstawowej nr 23. Chwała Panu i Matce Najświętszej!

opr.