SZCZĘŚLIWE KOBIETY

To był cudowny czas!

W ubiegły weekend 37 kobiet wzięło udział w Kursie Rebeka, który odbył się w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego Stowarzyszenia Młodzieży „Arka” przy ul. Kelles – Krauza.

Sam Jezus uczył nas, jak być kobietą spełnioną i szczęśliwą. Radości i łez wzruszenia nie było końca. Piękne pomieszczenia, pyszne jedzenie, pełne miłości treści przekazywane przez ekipę prowadzącą - dzielne kobiety (a było ich akurat – nota bene – 7) ze Wspólnoty „Galilea”, a przede wszystkim obcowanie całe dnie w towarzystwie Jezusa, to wszystko sprawiało, że atmosfera była wyjątkowa. Deszcz łask wylewał się na Uczestniczki, które tak opisywały ten czas: ,,Myślałam, że przyszłyśmy adorować, a tu nas adorowano”.

Choć program konferencji Kursu był bardzo napięty miałyśmy możliwość - oprócz codziennej Eucharystii - przeżywać „Godzinę Łaski” w obecności Maryi i Jej Syna. Bogu Najwspanialszemu dzięki za ten czas i wszystkie wyjątkowe cudowne kobiety!

Oto kilka świadectw po „Rebece”:
„Jest to niesamowity czas dla mnie na spotkanie z żywym Bogiem, który jest nieustannie przy mnie i się o wszystko troszczy. Jezus pokazał mi i nauczył mnie, żebym nie zaprzątała sobie głowy różnymi sprawami, a oddawała to wszystko Jemu i On się tym zajmie. Bóg nieustannie pracuje w mym sercu i je przemienia, daje pokój, odwagę i poczucie szczęścia”.

Monika, 27 lat


„Ten kurs dodał mi nowego zapału. Dodał wiary, nadziei i miłości, aby iść do przodu. Głęboką wiarę, żeby nie zrażać się trudnościami. Dał radość z wolności, jaką daje nam Pan Jezus oraz poczucie własnej wartości”.

Anna, lat 46


„Bóg pokazał mi, że jestem kobietą piękną, że jestem kobietą wolną i kochaną. Że mam perłę, którą muszę pielęgnować, dbać o nią. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam tu być i to przeżyć”.

Grażyna, 47 lat


„To niesamowite, ale przez cały czas czułam się jak ta muszelka, przez którą przelewa się Łaska Pana, Opieka, Miłość. Tak tego dużo”.

Halina, 54 lata


„Podczas tego Kursu Bóg uczynił bardzo dużo dla mnie. Pokazał jak mogę być szczęśliwą, wolną kobietą. Pokazał jak bardzo mnie kocha. Bóg umocnił mnie, dał mi siłę do walki w codziennym życiu”.

Iwona, 42 lata


„Jestem szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tym Kursie. Jestem w bardzo trudnym momencie w życiu. Jest mi bardzo ciężko i po ludzku nie da się tego wszystkiego poskładać. Tylko z Bogiem jest to możliwe. Na Kursie poznałam wiele cudownych osób, które myślą podobnie i pięknie mówią o Bogu. Wiedza, że takie osoby są, ich siła i wiara dodaje skrzydeł i pozwala wierzyć, że nie jestem sama”.

Ala, 43 lata

opr. Ewa Gawordo góry