„ZACHWYCA MNIE MÓJ BÓG”

Na granicy Puszczy Kozienickiej, w Jedlni Kolonia, 30 listopada 2019 roku, w przeddzień rozpoczynającego się Roku Liturgicznego poświęconego Eucharystii, a w naszej radomskiej diecezji – Rodzinie, została poświęcona przez Księdza Biskupa Henryka Tomasika Kaplica Wieczystej Adoracji. Przez siedem dni w tygodniu, całą dobę trwa tam Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin, małżeństw zagrożonych rozpadem, przeżywających kryzysy, aby Bóg wspierał, chronił i uzdrawiał relacje, otwierał serca na miłość, przebaczenie, zrozumienie.

Kaplica jest otwarta cały czas. Może tam modlić się każdy chętny w dowolnie wybranym czasie. Grupy, Wspólnoty, zaproszone są do podjęcia dyżurów adoracyjnych w dzień lub w nocy.

Codziennie o godz. 1500 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z modlitwą w intencji rodzin,
zaś o godz. 2030 - różaniec. Można włączyć się w Adorację online na stronie: adoracja.pl

22 stycznia nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Magnificat” zorganizowała „wyjazdowe spotkanie”, aby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w nowootwartej Kaplicy, a jednocześnie pokazać tym, którzy nie znali tego miejsca, gdzie ta Kaplica się znajduje.

O godz. 1900 wyjechaliśmy z Radomia autokarem. Nasza Grupa wyjazdowa liczyła 40 osób i obawialiśmy się, czy w tej maleńkiej Kaplicy wszyscy się pomieścimy, gdyż - jak przekazała nam s. Christiana (w Kaplicy posługują siostry nazaretanki) - codziennie na modlitwę różańcową przychodzi wielu okolicznych mieszkańców. Udało się! Wszyscy mieli miejsca.

Podczas pierwszej godziny Adoracja odbywała się w milczeniu. O 2030 poprowadziliśmy różaniec, a o 2100 uczestniczyliśmy we Mszy świętej w intencji ofiarodawców (do których my też się zaliczamy ). Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir Płusa. Wróciliśmy o 2300, w niedosycie, że tak szybko czas minął, ponieważ chciałoby się pobyć tam jeszcze.

Był to pierwszy, ale nie ostatni nasz wyjazd do Kaplicy. Będziemy wracać do Jezusa, by Go adorować i trwać na modlitwie, która uskrzydla każdego chrześcijanina.

„Zachwyca mnie mój Bóg!” Z przejęciem śpiewaliśmy tę pieśń, której słowa napisał św. Wincenty Pallotti. Wielbiliśmy Boga, trwaliśmy w zachwycie nad tym, czego doświadczyliśmy na Adoracji.

Chrystus czeka na nas i mamy tego świadomość. Dlatego zachęcamy Wszystkich: Trwajcie przy Mesjaszu, jedynym Zbawicielu!

Spotkania naszej Wspólnoty - Odnowy w Duchu Świętym „Magnificat”, to szczególny czas uwielbienia, dziękczynienia i bliskości Boga. Zapraszamy w środy o godz. 1900 do naszej kaplicy Świętej Rodziny (do małego kościoła) na Młodzianowie i oczywiście do osobistej Adoracji w - otwartej całą dobę - Kaplicy w Jedlni.

Papież Franciszek powiedział: „Kiedy adorujemy, pozwalamy Jezusowi nas uleczyć i zmieniać. Adorując dajemy Panu możliwość przemienienia nas Jego miłością, rozjaśnienia naszych ciemności, dania nam sił w słabości i odwagi w trudnych doświadczeniach”.

Przyjdź. On czeka… Zawsze szuka Cię...

I czeka… I czeka… I czeka...

GDZIE JESTEŚ?

Ania i Grażyna

 

do góry