GDY PATRZĘ NA KRZYŻ... /1 - 3/

Świadectwa nastolatków:

„Z krzyża płynie życiowa siła. Patrząc codziennie na krzyż Jezusa – możemy osiągnąć każdy cel w naszym życiu”.

Mikołaj

„Jezus na krzyżu wytrzymał to cierpienie. Trzy godziny czekał na śmierć, by nas uratować od najgorszej śmierci”.

Agata

„W oczach Jezusa na krzyżu widzę łzy bólu. Po śmierci otrzymał jeszcze wielką ranę pod żebrami. Widząc taki krzyż
chcę wzbudzać w sobie żal i pragnienie spowiedzi.”

Marysia

„Jezus na krzyżu cierpi za nas i za nasze grzechy. Niektórzy ludzie tego nie doceniają. A On i tak kocha wszystkich”.

Julia

„Krzyż przypomina mi, że Jezus zwyciężył zło oraz że jest spowiedź święta i dzięki niej Jezus leczy nas ze zła”.

Kacper

„Gdy patrzę na krzyż – łza sama leci z mojego oka. Nie dowierzam, że ludzie tak tragicznie się zachowali w stosunku do Zbawiciela. On na to nie zasłużył. Został umęczony jak bandyta i zbrodniarz. Bardzo tego żałuję. Teraz na pewno zachowalibyśmy się lepiej. Ale Jezus przyjął to wszystko także za moje grzechy.”

Marcel

„Przy krzyżu Jezusa widzę zachmurzone niebo. Chmury opadają aż na ziemię. Ze smutku, że umiera Zbawiciel”.

Ola

„Krzyż to coś wielkiego. Wielu ludzi, niestety, odrzuca go i często muszą iść do piekła. Musimy się za takich ludzi gorąco modlić. Gdyby Jezus nie umarł na krzyżu, to by ten świat był wielkim piekłem”.

Kacper

„Dzięki krzyżowi jesteśmy wolni od grzechu pierworodnego. Jezus trzeciego dnia zmartwychwstał, udowadniając,
że jest Synem Bożym”.

Bartosz

„Z krzyża płynie dla nas zdrowie. Przy nim czuję się bezpiecznie. Bóg dla nas jest wszystkim”.

Paweł

„Krzyż ukazuje Jezusa obdartego z szat, pełnego boleści za nasze grzechy. Mimo to - Jezus jest pełen miłości. Człowiek pełen wiary może dojrzeć w krzyżu prawdziwe oblicze Boga – wielką miłość do grzeszników, także do osób lekceważących Go. Każdy znajdzie w krzyżu oparcie i pomoc”.

Borys

„Jezus cierpiąc na krzyżu za nas i nasze grzechy, nie przestał nas nigdy kochać. Nadchodzą Święta, które nam to przypomną”.

Maja

„Z krzyża płynie do nas współczucie. Dla każdego z nas znajdzie się miejsce przy krzyżu Jezusa i do życia w przyjaźni z Nim. Trzeba tylko uwierzyć. Księża chcą nam przekazać wiadomości, które Bóg do nas mówi. Każdy chce się z Jezusem zaprzyjaźnić, ale nie każdy umie. Bóg nas wspomoże we wszystkim”.

Nikola

„Krzyż jest dla mnie bardzo ważny. Pan Jezus uratował wszystkich ludzi przed grzechem. Gdyby nie On - ludzie żyliby w wielkim grzechu. Jezus daje nam zdrowie, szczęście oraz wolność od grzechu. Jego rany przynoszą uzdrowienie. Każdy powinien modlić się do Jezusa i Go kochać. Za to, co dla nas zrobił”.

Asia

„Krzyż, to nie powinna być dla nas deska z figurą widniejąca w kościele. W krzyżu powinniśmy widzieć zbawienie, zdrowie, nasze słabości; to, że sami nic nie możemy; że człowiek bez Boga jest jak niebo bez gwiazd, pustką… Pomimo, że tego często nie widzimy, Bóg pomaga nam we wszystkich czynnościach, które wykonujemy. Z krzyża Jezusa nie spływa krew, tylko nasze grzechy. Jezus oddał za nas życie, abyśmy my mieli szansę trafić do nieba. A to od nas zależy, czy ją wykorzystamy”.

Jakub

CZĘŚĆ 3

„Na krzyżu widzę Rany, w których jest nasze zdrowie i szczęście”

Maja

„Śmierć Jezusa na krzyżu była tyko przygotowaniem do zmartwychwstania. Za takim samym krzyżem idziemy podczas Drogi krzyżowej”.

Kacper

„Jezus jest strasznie wycieńczony spoczywaniem na krzyżu. To dla nas wszedł w tę niewolę i dał się torturować. Jezus zrobił dla nas więcej, niż było trzeba. Każdy z nas popełnił błąd, a Jezus te błędy zawsze wybacza. On zawsze był uczciwy. Dla wszystkich i wszystkiego jest sprawiedliwy. Cudem jest być, jak On. On jest najświętszy i najmocniejszy na świecie”.

Jakub

„Dzięki krzyżowi Jezusa my możemy spokojnie umrzeć i pójść do nieba”.

Jędrzej

„Jezus na krzyżu, to dwunasta stacja Drogi krzyżowej. Bóg Ojciec specjalnie zesłał swego Syna, aby nas zbawił”.

Tymek

„Cierpieniu Jezusa zawdzięczam moje życie i to, że jestem zdrowy, że mam rodziców, brata, babcię, ciocię, wujka, i mogę się nimi i tym wszystkim cieszyć. Dziękuję Jezusowi, że tyle dla mnie zrobił. Dziękuję mu codziennie – modląc się – i w każdą niedzielę chodząc do kościoła”.

Michał

„Jezus na krzyżu, to prawdziwy Syn Boży. Jego śmierć i zmartwychwstanie ukazuje wielkość Boga. Widzimy na krzyżu, jak Jezus jest dobry dla ludzi. Jezus przyszedł po to, by świat bliżej poznał Boga i jego potęgę”.

Amelia

„Jezus umiera za grzechy ludzi. Bardzo cierpi, ale wie, że zmartwychwstanie i że ludzie uwierzą w Niego i wszystkie ich
grzechy zostaną zgładzone”.

Maja

„Jezus oddał życie, a Jego rany i Jego śmierć dała nam niebo. On chciał za nas zginąć, byśmy byli szczęśliwi”.

Amelia

„Jezus na krzyżu jest smutny, ale wierzę, że wewnętrznie jest szczęśliwy, bo robi to dla ludzi, których kocha. Dzięki Jego
poświęceniu mamy Komunię świętą. Gdyby nie to – bylibyśmy grzeszni na zawsze. Trzeba dziękować Jezusowi ze Jego śmierć, ale też za każdy dzień, za każdą kolację, za każdą podróż, za wszystko. Pan Jezus umarł dla nas i otworzył nam okienko nadziei, nadziei zbawienia”.

Łukasz

„Jezus na krzyżu został ukarany niesprawiedliwie. Mówił prawdę, że jest Królem, ale uznano, że kłamie. To bardzo przykre
patrzeć na taką sytuację i na wszystkie podobne”.

Wiktoria

„Krzyż Jezusa jest bardzo skromny i prosty. Jezus oddał się na mękę dobrowolnie. Żaden krzyż nie powinien być
z ozdobami, by nie odciągały one naszej uwagi od tego, co naprawdę ważne”.

Maciej

„Jezus umarł za nas! Powagę sytuacji zrozumiałam na lekcji religii i w kościele. Jezus, to wyjątkowy Człowiek. Umarł przez
takich ludzi, jak my. Krzyż sprawia, że żałuję za wszystkie moje grzechy. Chcę bardzo często chodzić do spowiedzi
i naprawdę czuć, że jestem w zgodzie z Jezusem”.

Julia