BIBLIA MÓWI, CO MAMY ROBIĆ W ŻYCIU

Już od 23 lat młodzież może brać udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym przez Civitas Christiana (informacje na stronie: okwb.pl). Wczytajmy się dziś – po przeżyciu Tygodnia Biblijnego – w świadectwa Laureatów zeszłorocznej edycji Konkursu: „Biblia w moim życiu jest obecna tak naprawdę cały czas. Była obecna przed Konkursem, w trakcie Konkursu, jest obecna po Konkursie. Biblia jest zdecydowanie Księgą mojego życia”.

Anita

„Czytanie Biblii wpłynęło w dużej mierze na moje życie i na to, jak postrzegam świat, nawet zwykłe codzienne sprawy. Dzięki Biblii bardziej niż kiedyś ukierunkowałam się na życie wieczne i na to, jak je osiągnąć”.

Kamila

„Najważniejsze w przygotowaniach do Konkursu było to, żeby przede wszystkim rozważyć słowo Boże, żeby to Słowo miało odzwierciedlenie w moim życiu, żeby ono wpłynęło na moje życie”.

Anita

„Moja rada dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Konkursie, chcą sięgnąć do Biblii, to takie proste stwierdzenie:
Nie lękajcie się! Bo z Panem Bogiem nie ma żadnego lęku i „dla Boga nie ma nic niemożliwego” - Łk 1, 37 - to jest cytat biblijny, który towarzyszy mi zawsze i przypomina mi o tym, jak wielkie rzeczy Pan Bóg może działać w życiu człowieka
i pokazuje mi jak wielkie rzeczy zdziałał w moim życiu”.

Anita

„Konkurs bardzo mnie wciągnął, zainteresował mnie Biblią. Zauważyłam dużą zmianę w moim zachowaniu, też w myśleniu, w postrzeganiu pewnych rzeczy na co dzień. Zawsze czułam też taką radość, jakby mnie coś podnosiło na duchu”.

Kamila

„Nieznajomość Biblii jest nieznajomością wiary i nieznajomością Jezusa. Nie znając Biblii, nie wiemy co my mamy robić w życiu, nie znamy celu naszego życia, bo to tam wszystko zostało zapisane”.

Kamila

„Kiedy człowiek przeżywa jeden zawód, drugi, kolejny… szczególnie w młodym życiu… to musi wreszcie dotknąć jakiejś rzeczywistości, która jest pewna i ja myślę, że taką rzeczywistością jest Bóg. Nawet jeśli ciężko w Niego uwierzyć… Kiedy brak nam wiary w Boga, to doświadczenia, które nas zawiodły w życiu; świat, który nie daje spełnienia; wymusza na nas, by otworzyć Pismo Święte i zacząć czytać… by w swoim życiu wreszcie być szczęśliwym”.

Rafał

do góry