100/100 ŚW. JANA PAWŁA II  

W maju ogłosiliśmy Konkurs z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W ostatni poniedziałek, 6 lipca, miało miejsce podsumowanie tego pięknego dzieła.

Cały Konkurs, który stanowiło 100 pytań, tak naprawdę nie tyle był rywalizacją, ile raczej poznawaniem osoby Papieża Polaka.

Podobnie wyglądał też Wielki Finał. Nie było komisji konkursowej, która bacznym wzrokiem wpatrywałaby się w odpowiadających uczestników. Nie było też walki o miejsca, czy o nagrody (choć te oczywiście się pojawiły i to w bardzo atrakcyjnym wydaniu). Najważniejsze, że spotkaliśmy się – ze sobą nawzajem i ze św. Janem Pawłem II. Mszę świętą w intencjach Osób biorących udział w Konkursie i ich Najbliższych oraz w intencjach Redaktorów i ich Najbliższych, zakończyliśmy odśpiewaniem Litanii „Szukałem was”. Nie zabrakło oczywiście „Barki”, pieśni z ukochanej przez św. Jana Pawła II Lednicy, a także hymnu ze ŚDM w Krakowie. Prawdziwie rodzinną atmosferę wieczoru tworzyły wymieniane uśmiechy, pogodne spojrzenia i dobre słowa... Zabrakło niestety uścisków dłoni i integracji podczas wspólnej agapy, które uniemożliwiła wciąż panująca Pani Epidemia…

A może...

A może Pan Bóg i tę tęsknotę za fizyczną bliskością i radością ucztowania wykorzysta po swojemu? Może będzie ona inspiracją do powstania kolejnych pięknych dzieł? Jako Redakcja mamy nad czym myśleć przez wakacje.

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu! Gratulujemy Laureatom! I życzymy każdemu z naszych Czytelników, aby pamięć o Papieżu Polaku prowadziła nie tylko do wadowickich kremówek czy śpiewania „Barki” (choć i to warto), ale nade wszystko do poznawania nauczania i naśladowania św. Jana Pawła II we własnym życiu. Niech jego błogosławieństwo nieustannie nam wszystkim towarzyszy!

Redakcja  

do góry