NOCNA ROZMOWA Z SERCEM JEZUSA

Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa pragnie podzielić się informacją o podjętej przez nas nowej formie modlitwy, a mianowicie o Adoracji Nocnej w Rodzinie.

Z racji epidemii, nie było jesienią dorocznej całodobowej Adoracji w naszej młodzianowskiej świątyni. Na początku grudnia, za staraniem jednej z naszych Członkiń, dotarł do nas mały modlitewnik - ,,Adoracja Nocna w Rodzinie’’, autorstwa Ojca Mateo Crawley – Boevey z Peru. Lektura tego modlitewnika zainspirowała nas do podjęcia wyjątkowej modlitwy.

Na samym wstępie, o. Mateo mówi: „Wyciągam rękę i żebrzę jałmużny pokutnej miłości od tak wielu mężczyzn i kobiet, którzy są przyjaciółmi, Apostołami Boskiego Serca. Adoratorzy, to jakby gwiazdy żywe, gwiazdy, które kochają
i wynagradzają tak, jakby były przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które modlą się i pokutują w ukryciu własnego domu”.

Ojciec Mateo opowiada też o swoich doznaniach, jakich doświadczył w miejscu objawień Serca Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque w Paray-le-Monial we Francji. Wspomina o swoim uzdrowieniu z nieuleczalnej choroby serca, gdzie wieczorem, podczas Godziny Świętej został mu objawiony cały plan. Ojciec ujrzał wielką zbrodnię dzisiejszego świata – wygnanie Jezusa z rodzin i społeczeństwa. Jedynym ratunkiem dla świata jest pokuta, modlitwa i Dzieło Intronizacji.

Ojciec Mateo przyjął to wyzwanie i otrzymał całkowitą aprobatę Stolicy Apostolskiej, by zapraszać rodziny do wspólnej modlitwy. Dzieło Intronizacji rozpoczęło się. Adoracja Nocna w Rodzinie najczęściej stawała się wynikiem i wspaniałym uwieńczeniem dzieła Intronizacji Serca Jezusa w parafiach i narodach. Jednak nie brakuje przypadków, gdzie Adoracja poprzedziła Intronizację i przygotowała dla niej nowe miejsca w wielu państwach świata.

Dla naszej młodzianowskiej Wspólnoty, Dzieło Intronizacji Serca Jezusa i w naszej Ojczyźnie i w rodzinach jest sprawą wielką. W naszej parafii rozpoczęło się wszystko już w marcu 2005 roku. Zbieżność ideałów św. Małgorzaty i Służebnicy Bożej Rozalii Celak zmobilizowały nas teraz – w czasie epidemii – do modlitw proponowanych przez ojca Mateo, który
tak bardzo zachęca do Adoracji Nocnej w Rodzinie, w domu - do jednej godziny Adoracji miesięcznie w duchu wynagradzania i pokuty.

Głównym celem i istotą Adoracji Nocnej w Rodzinie jest wynagrodzenie Boskiemu Sercu Jezusowemu za grzechy popełniane zwłaszcza w nocy. Nie jest to wielka ofiara, bo tylko z jednej godziny snu w ciągu miesiąca i to nie wychodząc z domu. Daleko większej ofiary wymagają często sprawy pracy, czy też czas zabawy, której tylu ludzi oddaje się aż do utraty zdrowia, czy wreszcie wymagania życia towarzyskiego, rozciągające się późno w noc, którym ludzie oddają się chętnie, chociaż one męczą i ciążą.

Adoracja ma być odprawiana w nocy i ustalono, że noc rozpoczyna się o godzinie 21.00, a kończy się o godzinie 6.00. Byłoby wspaniale, gdyby rodzina była liczniejsza i każdy członek rodziny miałby swoją godzinę modlitwy i udało się czuwać (sztafetowo) całą noc. Ale dobrze jest, gdy uda się nam czuwać godzinę, dwie, cztery – w zależności od ilości osób
w rodzinie.

Nasza Wspólnota Intronizacji NSPJ, to także rodzina i od godziny 21.00 do 6.00 modliłyśmy się w naszych domach.
Każda z nas wybrała jedną nocną godzinę. Postanowiłyśmy, że ta noc modlitwy będzie z 18. na 19. dzień każdego miesiąca. Z tej racji, że każdego 18. dnia miesiąca mamy naszą wspólnotową Mszę świętą w intencji beatyfikacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

W grudniu 2020 roku była pierwsza noc modlitwy. Z rozmów wynika, że ta modlitwa pozostanie z nami na stałe,
a obawy o senność i zmęczenie są zbyteczne. Godzina tej modlitwy to prawdziwa rozmowa z Sercem Jezusa,
z umęczonym naszym ukochanym Zbawicielem, który cierpiał i cierpi za nas aż po krzyż. W tej nocnej ciszy, kiedy nic nie zakłóca naszych myśli możemy z całym oddaniem i miłością czcić i całować Najświętsze Rany naszego Pana.

„O duszo adorująca tej nocy i tej godziny, gdy klęczysz, będziesz przed Panem Jezusem pogrążonym w smutku konania zapewniać Go o swojej miłości, tysiące grzechów ranić będą i krzyżować Serce Miłosierne, okażesz, że potęga miłości mocniejsza jest niż złość grzechu. Niech kielich pociechy przeważy kielich goryczy”.

„O Królu Chwały Nieśmiertelnej, w imieniu wszystkich Twoich stworzeń chcę cię ogłosić Królem i Panem całego świata”.

Serdecznie polecamy Wszystkim i zapraszamy do Nocnej Adoracji w Rodzinie. Można ją podjąć o dowolnej porze dowolnej nocy raz w miesiącu. Stajemy się wtedy jak gwiazdy świecące przed Tronem Najwyższego.

Chwała Panu!

Wspólnota Intronizacji NSPJ