JUŻ ZA MIESIĄC KONIEC WAKACJI

Niektórzy już trzy dni siedzą w szkolnych ławach, a studenci mają jeszcze prawie cały miesiąc wakacji. Wielu z nich od miesięcy szuka mieszkania w nowym mieście życia.

Tak to Pan Jezus wymyślił, że kto całym życiem chce służyć Jemu i Kościołowi – nie musi martwić się o mieszkanie. O to dla niego martwią się ci, którzy go potrzebują, którzy bez takiej osoby wręcz nie mogą żyć.

W ubiegłym roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie rozpoczął się „Remont Stulecia”.
Główny czteropiętrowy gmach Seminarium powstał w latach 30-tych XX wieku. Przez blisko 80 lat służył kolejnym
pokoleniom alumnów w ich drodze ku kapłaństwu. Pallotyni rozesłani z Ołtarzewskiego Wieczernika posługują dziś
w Polsce i wielu krajach świata.

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, obecnie w Ołtarzewie trwają prace wykończeniowe. Za kilka tygodni – na
rozpoczęcie roku akademickiego 2021/22 – planowane jest poświęcenie odnowionego Seminarium. Jeszcze trochę
brakuje, dlatego prosimy – pomóż umeblować pallotyńskie Seminarium.

By wziąć udział w akcji należy przesłać na konto WSD równowartość jednego z mebli, a w przekazie napisać jego
nazwę (numer konta: Bank Pekao S.A. I/o Warszawa: PL 85 1240 1037 1111 0010 0132 0841). Lista ofiarodawców zostanie umieszczona na tablicy pamiątkowej w gmachu Seminarium po zakończeniu remontu. Dzięki temu, kolejne pokolenia alumnów korzystających z ofiarowanych mebli, będą pamiętać z wdzięcznością o swoich Dobrodziejach.

Dziękujemy za wsparcie! W każdy czwartek w Ołtarzewie jest ofiarowana Msza święta i Adoracja Najświętszego
Sakramentu w intencji Dobroczyńców.

Niech Bóg Wam wynagrodzi wszelką dobroć serca!

pallotyni z Ołtarzewa