MODLITWY DO ARCHANIOŁÓW

W minioną środę obchodziliśmy Święto Archaniołów. Co tu dużo gadać... Taka armia jednego dnia może nam wyprosić niejedną łaskę i ochronę. Mogliby śmiało o sobie zaśpiewać: „Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświeca nam cel…”.

Zwracajmy się do poszczególnych Archaniołów. To mega oręż, nie tylko w dziedzinach, z których są oni najbardziej znani! Módlcie się przez ich wstawiennictwo o co tylko chcecie, ale pamiętajcie też, aby dziękować. Czas start!

- Święty Michale Archaniele, pogromco szatana, ducha pychy, pomóż mi zwalczyć mój egoizm, który nie chce poddać się Bogu i Jego świętej woli. Wstawiaj się za mną do Pana, abym zachwycona Bogiem wołała do Niego w każdej chwili mego życia: Któż jak Bóg! Amen.

- Święty Rafale Archaniele, który czuwasz przed majestatem Bożym i z polecenia Stwórcy byłeś przewodnikiem
w niebezpiecznej wędrówce Tobiasza. Czuwaj nad drogami naszego życia, ostrzegaj przed niebezpieczeństwami,
jakie nas zgubić mogą. Ty odpędzałeś demony i uzdrawiałeś mocą Bożą. Broń nas przed uległością złu, a gdy zdrowie
i życie nasze zagrożone będzie, wstawiaj się za nami u Boga, przedstawiaj nasze sprawy i bądź nam pomocny. Amen.

- Święty Gabrielu Archaniele, który byłeś zawsze zwiastunem dobrej nowiny, dopomagaj nam do spokojnego przyjmowania wszelkich wieści. Byśmy nigdy nie ulegali panice, a zawsze umieli zaufać Bogu, którego łaską jesteśmy umocnieni. Przyczyniaj się także do tego, aby oznajmiana nam prawda stawała się dla nas jasna i zrozumiała, byśmy umieli przyjąć to, co Bóg w swej dobroci nam objawia. Również byśmy za św. Franciszkiem potrafili powtórzyć : „Boże, daj mi odwagę, abym zmieniał rzeczy, które zmienić mogę. Spokój, abym godził się z rzeczami, których zmienić nie mogę. Oraz mądrość bym potrafił je rozróżnić. Amen”.

opr.
Ewa Gawor

do góry