NIE MA JAK U MAMY

Czy może być coś lepszego niż wspólnotowy, młodzieżowy, rozśpiewany wyjazd w jesiennym czasie? Odpowiedź brzmi: może! Pod warunkiem, że jest to wyjazd do miejsca, które dla Polaków jest szczególnie ważne, które od pokoleń przyciąga rzesze pielgrzymów – na Jasną Górę!

22 października br., już po raz kolejny odbyło się Pallotyńskie Czuwanie Młodych u Tronu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Z naszej parafii wyruszyła grupa młodych ludzi, dla których czuwanie u stóp Maryi jest źródłem siły i mocy, daje nadzieję i wielką radość, również dlatego, że spędzamy ten czas ze sobą.

Pallotyńskie Czuwanie Młodych rozpoczęło się od zawiązania wspólnot z różnych pallotyńskich parafii w Polsce; to czas
w którym poznajemy się z innymi młodymi uczestnikami Czuwania. Koronka do Bożego Miłosierdzia w Dolinie Miłosierdzia
to kolejny punkt programu – wspólna modlitwa młodych. Po Koronce zwykle zmierzamy na słynny pallotyński bigos,
który w tym roku, już po raz drugi wydawała nasza Młodzieżowa Schola Pallottiego. Dla tego bigosu warto pokonać
300 km! :)

Po kolacji odbył się koncert katolickiego rapera TAU, a następnie przeszliśmy już na Jasną Górę do Kaplicy Cudownego Obrazu. Tam miała miejsce animacja muzyczna z diakonią z Otwocka. Następnie wysłuchaliśmy konferencji o. Mateusza Kosiora OP, dominikanina. Podczas Adoracji ze śpiewem i różańcem mieliśmy możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi świętej. Msza święta o północy była zwieńczeniem Czuwania. Kazanie wygłosił słynny influencer z Poznania,
ks. Krzysztof Freitag SAC. Jego słowa zawsze trafiają do serc młodych, często zagubionych, ludzi, a słuchanie go jest prawdziwą przyjemnością.

To był piękny czas. Odliczamy dni do kolejnego czuwania! Dla tych, którzy jeszcze się wahają – mamy tylko jedną radę – WARTO!

 

af

do góry