,

DZIĘKUJĘ CI, MAMO

Napisać o Mamie mało – to za trudne. Napisać o niej dużo – to wciąż za mało. Może jednak spróbuję.

Takiej jej nie pamiętasz. Ciebie jeszcze nie było na świecie. Ona była młodą i bardzo ładną dziewczyną. Ale już wtedy
w jej oczach była wielka prośba z głęboką jak niebo wiarą. Pragnęła urodzić dziecko – Ciebie. Potem wiedziała, że już jesteś – czuła Cię pod swoim sercem. Bała się o Ciebie. Chciała, żebyś urodził się zdrowy. Chodziła bardzo ostrożnie, by nie zrobić Ci krzywdy.

Klękała przed obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem i modliła się. Prosiła Ją, by w tym szczególnym czasie była razem z nią. Patrzyła potem na szczęśliwą Matkę Bożą Karmiącą i Nieustającej Pomocy. Czuła się wtedy taka spokojna, radosna i święta.

Przygotowywała kaftaniki, pieluszki. Liczyła dni. Nie pamiętała bólu rodzenia, bo tak bardzo chciała Cię mieć. Aż wreszcie usłyszała Twój płacz, ale nie pozwoliła Ci długo płakać. Od tego momentu stała się prawdziwie Twoją Matką.

Karmiła Cię, przewijała, pielęgnowała w czasie choroby. Czekała na pierwszy uśmiech, na pierwszy ząbek, na pierwsze słowo i na pierwszy Twój krok. Tak się cieszyła, że zacząłeś chodzić. Na dobranoc żegnała Cię pocałunkiem, czytała bajki, uczyła modlić się. A potem, gdy urosłeś, odprowadzała Cię do szkoły. Z niecierpliwością czekała na Twój powrót
z pierwszej wycieczki szkolnej.

Tak, to właśnie jest Twoja kochana Mama. Bo takie są nasze Mamy.

Czas szybko mija. Mama zrobiła się starsza – w jej oczach naliczyć można wiele kłopotów, na twarzy zobaczyć zmarszczki, poczuć szorstkość jej dłoni. To wszystko dla Ciebie, bo dała Ci swoje życie.

A gdy już dorosłeś – nigdy nie zasłoniła Ciebie swoim cieniem. I dziś dalej pracuje, gotuje, sprząta i robi wiele innych rzeczy z myślą o Tobie.

Nie przez przypadek Dzień Matki obchodzimy w tak pięknym miesiącu.

Nikt z nas nie podziękuje wystarczająco Matce za wszystko, co dała swemu dziecku. Ale Mamy nie chcą od nas zapłaty. Dalej niech wybrzmiewają słowa, które jako dzieci mówiliśmy swoim Mamom: „Mamo, Mamo, coś Ci dam, jedno serce, które mam, a w tym sercu róży kwiat, Mamo, Mamo żyj sto lat!”

Nie pozwólmy, aby Mamy przez nas kiedyś płakały.

Życie Mam jest piękne, pełne wyzwań; przepełnione troską o przyszłość dziecka.

26 maja przypomina nam, że ziemską Mamę mamy jedną – wyjątkową.

Pamiętajmy, że: „Mama to osoba, która zastąpi każdego, ale nikt nie zastąpi Mamy”.

Bądźmy wdzięczni. Podziękujmy Mamom z całego serca, a najbardziej za to, że są naszymi Mamami i życzmy im wszystkiego najlepszego w życiu.


 

Ela

do góry