,

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ogłoszony on został w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych
jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Od roku 2004 obchodzimy taki dzień także w Polsce.

Wybrano taką datę, bo dziś mija 9 miesięcy i 2 tygodnie od rozpoczęcia roku, czyli umownie tyle czasu, ile trwa ciąża.

Dziś na Mszy świętej o godz. 12.30 pragniemy modlić się za rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

Statystyki wskazują, że około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, z czego do 80% poronień dochodzi
w pierwszym trymestrze ciąży. To dramatyczne przeżycie dla rodziców i całej rodziny.

Intencja Mszy świętej będzie taka: o łaskę przyjęcia woli Bożej i pogodzenia się z nią, o oddanie duszy dziecka Bogu,
o powtórne otwarcie się na łaskę życia.

15 października pragniemy modlić się też za tych rodziców, którzy mają sumienia obciążone grzechem aborcji, a po uświadomieniu sobie ogromu zła i po nawróceniu, pragną wynagradzać Bogu i Ojczyźnie za swoje grzechy. Tego dnia modlimy się o pokój w ich sercach i przyjęcie Bożego przebaczenia.

fp