,

SIŁA MŁODOŚCI I MUZYKI

– MŁODZIEŻOWA SCHOLA PALLOTTIEGO

Młodzieżowa Schola Pallotiego to nasz parafialny zespół młodych ludzi, którym przewodzi opiekun duchowy - ks. Marcin. To muzyczna grupa pełna energii i zapału. Są zorganizowani, zmotywowani, zdyscyplinowani i zatroskani o losy Kościoła. Są zakochani w muzyce.

Ich piękne wykonania liturgicznych pieśni można usłyszeć na Eucharystii dla młodzieży w niedziele o godz. 9:30, czy na Eucharystiach dla kandydatów do bierzmowania. Swoimi pięknymi głosami uświetniają także Triduum Paschalne oraz pierwszopiątkowe Adoracje Najświętszego Sakramentu (od godz. 20:00). Słyszymy ich także podczas naszego parafialnego kolędowania. Wspierają pielgrzymkową „Białą 11”. Wyjeżdżają na Pallotyńskie Spotkania Młodych – szczególnie do Częstochowy i Ołtarzewa.

Próby mają zazwyczaj w soboty o godz. 16:00 w salce parafialnej, którą sami przygotowali.

Hucznie obchodzą także swoje imieniny i tylko szukają okazji do wspólnego świętowania przy ognisku, czy grillu. Bywają też wspólne narty, wyjazdy do teatru, odwiedzanie festynów i festiwali. Wszystko po to, by złapać oddech pośród codziennych obowiązków, otworzyć się na nowe relacje i znajomości, umocnić ducha przyjaźni.

Członkowie Scholi nieustannie się kształcą. Regularnie uczestniczą w warsztatach muzycznych. Ostatnie, to słynne już warsztaty pod batutą znanego dyrygenta i kompozytora muzyki chrześcijańskiej – Huberta Kowalskiego prowadzone
w Radomiu i Częstochowie, a także, również przez dyrygenta i kompozytora - Pawła Bębenka - w Ożarowie Mazowieckim.

Działalność Scholi, ich formacja i duchowy rozwój nie byłyby możliwe bez finansowania ich przez wspólnotę parafialną. Środki na ten cel pozyskują ze sprzedaży zniczy, rozprowadzania kredy i kadzidła czy palm wielkanocnych.

Scholę Pallotiego stanowi grupa wyjątkowych osobowości, z których każda - bezsprzecznie - wpływa na wartość tego muzycznego Teamu. Są wśród nich:

Natalia Stępień
Szefowa zespołu, potocznie zwana Matką. Uczennica radomskiego liceum, przyszłoroczna maturzystka.

Miłość do muzyki wyssała wraz z mlekiem swojej Mamy. Jej drugie imię to Organizacja. Wzorcowo zarządza zespołem. Wszystko wie i o wszystko się troszczy. To z nią uzgadniane są wszystkie pomysły i to ona nadzoruje wszelkie projekty. Konkretna i zadaniowa. Potrafi doprowadzić do pionu jednym karcącym spojrzeniem i jednym czułym gestem pocieszyć, gdy coś nie wychodzi tak, jak powinno. Jest jak… Matka. Wymagająca od siebie i innych. Jeśli nie zrobi kariery
w dyrygenturze, to z pewnością zostanie specjalistką od logistyki w jakiejś spółce skarbu państwa.

Alicja Faryna
Gitarzystka i wokalistka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w zerówce nauką gry na pianinie. Beztrosko machała wtedy nóżkami, bo nijak nie mogła dosięgnąć pedałów instrumentu. Ukończyła Ognisko Muzyczne w klasie fortepianu, choć od zawsze pociągała ją gitara.

Ambitna, zdyscyplinowana i zadaniowa. W dojściu na próbę zespołu nic nie stanowi dla niej przeszkody – ani zaspy śnieżne, ani burza z piorunami, ani stan podgorączkowy.

Jeśli nie zrobi kariery w szeroko rozumianej branży muzycznej, to z pewnością odkryje jakiś nowy pierwiastek, bo chemia to jej druga miłość.

Karolina Jarosz
Gdyby Karolinę można było pić, byłaby z pewnością najlepszej klasy espresso.

Wulkan energii, radości, żywiołowości. Kontaktowa, towarzyska i medialna. Po mistrzowsku zarządza scholowym Instagramem (@schola.pallottiego) aktualizując wszystkie bieżące wydarzenia. Swoim entuzjazmem, spontanicznością
i serdecznością zaraża wszystkich wokół jak grypa w sezonie. Czaruje pięknym wokalem.

Jest uczennicą II klasy radomskiego liceum. Swój wolny czas sprawiedliwie dzieli na spotkania z przyjaciółmi, jazdę na rowerze i nasłuchiwanie co w trawie piszczy.

Maciej Stancelewicz
Uczeń najlepszego radomskiego technikum. Człowiek Orkiestra. Elektronik, Ministrant, Lektor, Skaut, Wokalista, Gentelman. Chłopak wielkiej klasy, kultury i elegancji.

Specjalista od wszystkiego na E. Pasjonat elektroniki, elektryki i energetyki, a gdzie się nie pojawi wzbudza pozytywne emocje.

Jedyny, na ten moment, męski głos w zespole.

Od Maćka można uczyć się odpowiedzialności, zdyscyplinowania, opanowania i spokoju, bo nie ma takiej sytuacji, która mogłaby go wyprowadzić z równowagi.

Ola Masełek
Muzyczne zamiłowania otrzymała w genach od swojego szlachetnego rodu.

Jest uczennicą II klasy radomskiego liceum. Z zapamiętaniem zgłębia tajniki przedmiotów ścisłych, wiedząc, że jeśli nie będzie jej po drodze z muzyką, to z pewnością osiągnie sukcesy w fizyce kwantowej lub zacznie wykładać matematykę na jakiejś prestiżowej uczelni. Jest oazą spokoju i opanowania. Można na nią liczyć.

Zuzanna Cichoń
Uczennica I klasy radomskiego liceum. Najmłodszy nabytek Scholi Pallottiego, a jednocześnie weteranka śpiewania. Przez lata zasilała grono młodych wokalistów w Scholi dziecięcej, rozwijając się pod opiekuńczymi skrzydłami prowadzących ją sióstr zakonnych.

Jest niezawodna i zawsze obecna. Uśmiechnięta i serdeczna. Swój wolny czas dzieli między pracę w zespole, spotkania
z przyjaciółmi i zgłębianie tajników kulinarnych. Twórczyni najlepszych tortilli w promieniu stu kilometrów.

Zuzanna Siewierska
Uczennica klasy I radomskiego technikum. W scholi młodzieżowej od niedawna, ale za to ze sporym doświadczeniem.
W swoim zapleczu ma występy w Scholi dziecięcej. Jest zdyscyplinowana i zawsze na posterunku. Jak gąbka wodę wchłania nowe utwory muzyczne, które z radością wykonuje.

Ks. Marcin Majewski SAC – opiekun duchowy Scholi Pallottiego
Istnieje uzasadnione podejrzenie, że jest nadczłowiekiem. Posiadacz wielu talentów, z których większość ponoć jeszcze nie została ujawniona.

Muzyk, DJ, meloman, elektronik, kolarz, kolekcjoner płyt, miłośnik gór, „złota rączka”.

Nie ma dla niego takiej rzeczy, której nie da się zrobić. Z wielką skutecznością naprawia zapowietrzone kaloryfery
i szumiące pianina. Wszystko jest kwestią kilku minut i paru narzędzi.

Zaraża uśmiechem i swobodą działania. Dla prób z młodzieżą skraca swoje towarzyskie spotkania, a dzięki niemu muzyczne brzmienie zespołu wzbogaciło się o dźwięki cajona.

To obecny skład zespołu. W czasie świąt i dłuższych weekendów młodzieżową Scholę Pallotiego gościnnie zasilają także przybywający do Radomia z Gdańska, Krakowa i Lublina studenci: Aleksandra Faryna, Natalia Jarosz, Aleksandra Wosiak, Wiktoria Stępień, a także Mateusz Sar, który wspiera Zespół swoim mocnym tenorem. Dzięki ich obecności każda Eucharystia przebiega w jeszcze piękniejszej oprawie. Na gościnne występy wpada też okazjonalnie Jakub Szymczak - wieloletni gitarzysta młodzieżowej Scholii Pallottiego.

Drodzy Młodzi!

Schola Pallottiego czeka na Was! Jeżeli tak jak oni „czujecie bluesa” - to zapraszają Was w swe szeregi. Możecie liczyć na ich wsparcie, poczucie humoru, kreatywność, entuzjazm i pomysły, z których realizacją nie mają najmniejszego problemu!

Współczesny Kościół potrzebuje młodych ludzi, ich energii i zapału, by Dobra Nowina docierała wszędzie i w każde środowisko.


mf

do góry