,

MODLITWA UWIELBIENIA

„Uwielbienie jest tą formą modlitwy, w której człowiek najbardziej bezpośrednio uznaje, iż Bóg jest Bogiem. Wysławia Go dla Niego samego, oddaje Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że ON JEST” (Katechizm Kościoła, 2639).

Modlitwa uwielbienia stała się mi niezwykle bliska, szczególnie w najtrudniejszych momentach życia. W pieśniach uwielbienia odnajduję ukojenie i pokój. Wiem jak trudno jest uwielbiać Boga, gdy coś się nie udaje, kiedy świat się rozpada…

Ale wytrwałe budowanie bliskości to jak przylgnięcie do Bożego Serca. To pokorne uznanie, że sama nic nie mogę zrobić, ale wiem, że jest Ktoś, kto kocha mnie nieskończenie.

„Gdzie mój świat kończy się, Ty tworzysz drogę. Widzę jak nowy dzień zmienia się w odpowiedź”. Jemu mogę oddać wszystko i stawiając Go na pierwszym miejscu mam wszystko czego mi potrzeba. Bo mam Jego.

Bóg naprawdę ogarnia nasze życie – sam je stworzył. I tylko zaufanie i cierpliwe wsłuchanie się w Jego głos doprowadzi nas do pokoju, którego żadna burza nie zachwieje. Modlitwa prośby czy modlitwa dziękczynna są oczywiście bardzo potrzebne, ale to „uwielbienie zespala inne formy modlitwy i zanosi je do Tego, który jest ich źródłem i celem”.

„Język mój będzie głosił Twoją sprawiedliwość i nieustannie Twą chwałę” (Ps 35). „Śpiewajcie Panu pieśń nową, śpiewajcie Panu, wszystkie krainy! Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię, z dnia na dzień głoście Jego zbawienie! Rozgłaszajcie Jego chwałę wśród narodów, Jego cuda – wśród wszystkich ludów! Bo wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały” (Ps 96). I niech tak będzie zawsze.

Zapraszamy na modlitwę uwielbienia w naszej Parafii. W piątek, 12 kwietnia, o godz. 19:00 w kaplicy Świętej Rodziny
oraz w sobotę, 20 kwietnia w dużym kościele. W programie tych Spotkań jest również Msza święta.

ws