PÓJDŹ NA PIELGRZYMKĘ

„Wszystko, co piękne, jest trudne.” Poruszona prawdą tego zdania, od pięciu lat pielgrzymuję pieszo przed oblicze Matki Bożej na Jasnej Górze.

Pielgrzymka, to czas głębokiej modlitwy, szczególnie za bliskich, jak również dziękczynienia za wszelkie otrzymane łaski i przeżyte doświadczenia. To również czas nauki - pokory i służby innym ludziom. W chwilach totalnego zmęczenia, bolących nóg ofiarowuję swój uśmiech, dobre słowo i pomocną dłoń bliźniemu.

Jest to czas, gdy doświadczam tego, że Pan Bóg zatroszczy się, bym wytrwała...

Mimo, że czasem jeszcze długo po pielgrzymce leczę bolące nogi, wyruszę znów, bo wiem, że warto. Warto jeden tydzień w roku przeżyć inaczej, by spotkać Pana, Maryję i drugiego człowieka. Warto pomóc swoim bliskim i potrzebującym modlitwą i wyrzeczeniem.

Żadne słowa nie oddadzą doświadczenia bliskości serca Maryi, gdy po trudzie drogi przed Nią stajemy. To sprawia, że Jasna Góra jest miejscem, w którym są nasze najważniejsze sprawy życia.

Niesamowite jest również doświadczenie służby ludziom na pątniczym szlaku. Tylko życie dla innych, pełnienie Bożej woli w naszym odkrytym powołaniu ma głęboki sens i daje prawdziwą radość, mimo że często przychodzi ona przez łzy, pot, zaciśnięte zęby...

Może na pielgrzymce odkryjesz swoje powołanie? Poznasz, co to służba, rozmowa z Panem Bogiem...

 

as