MŁODY, CZEGO SZUKASZ?

Kto z Was chodził kiedyś po ulicach rozglądając się tu i tam w poszukiwaniu jakiegoś zajęcia i usłyszał złośliwe słowa „Czego tutaj szukasz?”

Może faktycznie warto zatrzymać się i zadać sobie pytanie: dokąd idę? Za kim podążam? Czego szukam? Kto lub co mnie prowadzi, daje mi siły? Czy moja droga, mój bieg, ma sens? Czy chcę coś zmienić?

Jeśli chcesz, żeby ktoś odpowiedział Ci wprost na te wszystkie pytania, rozterki i wątpliwości, to nie przyjeżdżaj w ostatni weekend wakacji do Ołtarzewa pod Warszawą, gdzie odbędzie się Pallotyńskie Spotkanie Młodych. Nie usiądziemy z Tobą twarzą w twarz, nie prześwietlimy Cię i nie damy gotowej odpowiedzi na to, co robisz nie tak, w czym powinieneś się zmienić, czy, co masz w życiu zrobić, żeby czuć się szczęśliwym.

CZEGO SZUKACIE? – to pytanie skierowane jest do Was, do CIEBIE! Tylko Ty możesz na nie odpowiedzieć. My stworzymy warunki, w których będzie to dla Ciebie łatwiejsze.

Warto przyjechać na Pallotyńskie Spotkanie Młodych organizowane na terenie Wyższego Seminarium Duchowego Księży Pallotynów w Ołtarzewie k. Warszawy, żeby postawić wyraźną kropkę na końcu zdania z serii „Moje wakacje były…”, czy wręcz nakreślić wielką literę jako początek nowego zdania, czy wręcz nowego życiowego rozdziału...

Będziemy na Ciebie czekać już od godziny 9.00 w piątek, 30 sierpnia. Gdy otrzymasz identyfikator, możesz udać się do parku pod scenę, gdzie rozpoczniemy spotkanie o godz. 11.00. Powierzymy Panu Bogu całe spotkanie i zrobimy wszystko, byś poznał jak najwięcej nowych osób: we wspólnym śpiewie, tańcu i zabawach integracyjnych. Po południu będziesz mógł usłyszeć świadectwo Ani Golędzinowskiej – ona też w pewnej chwili swego życia zaczęła się zastanawiać, czego szuka. W tym dotychczasowym niczego nie znalazła, a pełnię radości dało jej dopiero spotkanie z Jezusem.

Zapraszamy Cię także na koncert zespołu „Razem za Jezusem” – to będzie niezwykła okazja do zabawy i pogłębienia relacji z nowo poznanymi osobami. Wieczorem chcemy się wspólnie modlić. Przejdziemy – z pochodniami, śpiewem na ustach i modlitwą – do kościoła w Ożarowie, gdzie odbędzie się konferencja i modlitwa uwielbienia. Jeśli chcesz – będziesz mógł skorzystać z
sakramentu pokuty i pojednania. Czeka na Ciebie wielu kapłanów, a przede wszystkim Pan Bóg ze swym przebaczeniem.

Mamy nadzieję, że nie zapomnisz śpiwora i karimaty – może spanie to nie jest najciekawsze zajęcie na spotkaniu młodzieży, jednak przygotowaliśmy dla Ciebie miejsce na odpoczynek. Nie martw się także o posiłki: otrzymasz dwa obiady, kolację i śniadanie.

Wydaje nam się, że warto się jednak zdrzemnąć, byś mógł skorzystać również z ciekawych wydarzeń następnego dnia: Jutrzni – aby rozpocząć dzień od przywitania się z Panem Bogiem, oraz świadectw znanych osób, które podzielą się tym, czego szukały i co znalazły.

Na zakończenie przygotowaliśmy dla Ciebie największy prezent: Jezus chce nas nakarmić Swoim Ciałem! Eucharystia wieńcząca całe Spotkanie Młodych będzie podsumowaniem i jednocześnie rozesłaniem Was w Wasze środowiska, byście tam, z nową siłą,
umocnieni Bożą łaską i błogosławieństwem, mogli być autentycznymi chrześcijanami.

Mówisz, że dwa dni to mało, by nawiązać głębsze relacje lub przeżyć coś fajnego? Słyszeliśmy już to nie raz i postanowiliśmy dać Wam więcej czasu. Jeśli chcesz, przyjedź do Ołtarzewa już w poniedziałek, 26 sierpnia. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzydniowy cykl warsztatów. Możesz wybrać dowolny spośród: muzycznych, medialnych, piłkarskich, pantomimy lub
komunikacji interpersonalnej. Do wyboru jest też kurs ceremoniarza lub rekolekcje ewangelizacyjne. Będą też warsztaty dla duszpasterzy i katechetów.

Sam widzisz, jak bardzo liczymy na Twoją obecność. Bez Ciebie to spotkanie nie będzie tak ciekawe i udane! Również Ty wiele skorzystasz!

opr. za: www.psm.pallotyni.pl