Wspomnienia dzieci z wakacji:

JEZUS NA WAKACJACH BYŁ W RADOMIU

Moje wakacje spędziłam w domu. Bawiłam się z przyjaciółmi i podziwiałam przyrodę, Zachody Słońca. Byłam blisko mojej rodziny. W dzień obserwowałam słońce, a w nocy księżyc. Razem z przyjaciółmi jeździłam na rowerach, rolkach, grałam w piłkę. W upalne dni kąpałam się w basenie. W tym wszystkim widziałam obecność Jezusa i piękno tego, co stworzył Bóg.
Sandra, lat 9

CHOĆ EGZOTYCZNIE – A JAK W RADOMIU

W te wakacje byłam z rodziną w Maroku, w Afryce. Jest to państwo arabskie, więc trudno znaleźć tam kościoły katolickie. W przewodniku turystycznym mieliśmy na szczęście informację, że jest jeden jedyny kościółek misyjny w miejscowości, w której byliśmy. Kiedy nadeszła niedziela, pojechaliśmy tam taksówką. Przed wejściem spotkaliśmy ludzi z różnych państw: Niemców, Francuzów, Włochów, Hiszpanów, Polaków, a także Afrykańczyków.

Mszę świętą odprawiał ksiądz z Francji. Był bardzo wesoły i pogodny. W czasie Mszy świętej popijał wodę mineralną ;-) i rozmawiał z wiernymi.

Na początku usłyszeliśmy polską „Barkę”. Moja mama bardzo się wzruszyła, gdy usłyszała tę pieśń tak daleko od kraju.

Niewiele rozumiałam, ponieważ Msza święta była w obcych językach, ale na szczęście miałam kartkę z czytaniami i psalmem po polsku.

Niezwykłe dla mnie było to, że ksiądz udzielał Komunii świętej na rękę.

Na zakończenie wszyscy wierni zaśpiewali też po polsku. :-) „Czarną Madonnę”. Byłam bardzo szczęśliwa, że udało się całej mojej rodzinie być w niedzielę w kościele.
Ola Faryna, lat 10

PAN BÓG CZUWA NIEUSTANNIE

Wakacje spędziłam nad morzem. Żeby się tam dostać jechałam długo autokarem. Podróż była szczęśliwa – na pewno dlatego, ze Pan Bóg nad nami czuwał. Dużo kąpałam się w morzu i też czułam, że Ktoś daje mi bezpieczeństwo. Szczęśliwie też wróciłam do domu.
Wiktoria, lat 12

BOŻY CUD ZACHODÓW SŁOŃCA I PRZYJACIÓŁ

Moje wakacje były bardzo udane. Na samym początku wyjechałam nad morze, gdzie każdego wieczoru widziałam cud Boży w postaci Zachodu Słońca. A poza tym świetnie się bawiłam – prawie każdą chwilę spędzałam z przyjaciółmi. Te dwa miesiące były najlepsze w moim życiu.
Olga, lat 12

BÓG W TATRACH

Moje wakacje były ciekawe. Gdy byłem nad Morskim Okiem, zauważyłem tam szczególną obecność Boga.
Beniamin, lat 12

KOLEDZY PYTALI O MODLITWĘ

Moje wakacje spędziłem naprawdę razem z Panem Bogiem. Nigdy nie opuściłem rozmowy z moim Ojcem.

Pewnego dnia wyjechałem nad Morze Bałtyckie do Łaz. W autokarze, przed odjazdem, pomodliłem się o bezpieczną podróż. Koledzy pytali, co ja robię? A ja odpowiedziałem, że rozmawiam z Chrystusem. Ciekawe, co pomyśleli? Pewnie też by tak chcieli umieć.

Na plaży zrobiliśmy bramki i graliśmy wszyscy w piłkę nożną.

To były dla mnie naprawdę wspaniałe wakacje. Od tamtych chwil z całego serca nieustannie dziękuję Bogu. Dziękuję, że JEST przy mnie.
Sylwek, lat 13

TAK CUDOWNE WAKACJE
DLACZEGO LUDZIE NISZCZĄ BOŻE PIĘKNO?

Moje wakacje były bardzo ciekawe. Byłam u mojej Babci na wsi. Wiele razy byłam na spacerze w lesie. Chodząc po leśnych ścieżkach zastanawiałam się, dlaczego ludzie niszczą lasy? Przecież są tak pięknie stworzone przez Boga...
Dominika, lat 12

BÓG DAJE SIŁĘ

W wakacje byłem na dwóch wycieczkach. Jedna była rowerowa do Szydłowca. Gdy wracaliśmy, Bóg dodawał mi sił i tylko dzięki Niemu dojechałem do domu.
Szymon, lat 12