NIEPRZYZIEMNA ŚRODA

W środę, 18 września, odbyła się w naszym kościele uroczysta Msza święta z okazji imienin św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży.

Św. Stanisław był bardzo pobożny, kochał ponad wszystko Boga i pragnął zostać księdzem. Jego mottem życiowym było: „Do większych rzeczy zostałem stworzony.” Ja rozumiem to tak, że najważniejsze w naszym życiu są sprawy duchowe, takie jak:
modlitwa, obecność w kościele, robienie dobrych uczynków; a mniejszą wagę należy przywiązywać do spraw przyziemnych - jedzenia, ubrania, telewizora, komputera czy zabawek.

Po Mszy świętej przyjęliśmy specjalne błogosławieństwo, a po nim zeszliśmy na zabawę do kawiarenki. Razem z nami byli tam także księża: ks. Marek, ks. Mariusz i ks. Paweł. Tańczyliśmy „Macarenę”, bawiliśmy się w zamki i księżniczki, jedliśmy słodycze i inne smakołyki. Było tam bardzo miło, wesoło i sympatycznie.

Mam nadzieję, że za rok będzie równie dobrze.

Ola Faryna