NIEDZIELA INNA NIŻ WSZYSTKIE

W niedzielę, 13 października, w całej naszej Ojczyźnie przeżywaliśmy Dzień Papieski. Ciekawą propozycję na przeżycie tego Dnia zaproponowała jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy – Wilanów.

Z naszej Parafii udała się tam grupa dzieci wraz z rodzicami pod opieką ks. Pawła. Wyruszyliśmy o godz. 12.00. W czasie podróży modliliśmy się słuchając pięknej Koronki do Bożego Miłosierdzia w wykonaniu zespołu „Vive”. Na miejsce dojechaliśmy ok. godz. 14.00
i najpierw udaliśmy się na krótki spacer do Pałacu w Wilanowie.

O godz. 15.00 zaczęły się zabawy i warsztaty edukacyjne dla dzieci. W podziemiach budującej się Świątyni Opatrzności Bożej spotkaliśmy się z panią przewodnik, która opowiedziała nam
o miejscach na świecie odwiedzanych przez bł. Jana Pawła II.

Po poczęstunku spotkaliśmy się z panią Aleksandrą Zapotoczny, która pracowała i pracuje przy procesie kanonizacyjnym bł. Jana Pawła II. Opowiadała ona o listach dzieci do Papieża,
w których było wiele dziecięcych trosk i zmartwień. Np. jedno dziecko pisało o tym, że jego tato bardzo pije i prosiło Papieża o modlitwę. Za jakiś czas tato wszedł do kuchni i powiedział
wszystkim, że już nie będzie pił. I już nie pije. I dziecko wysłało drugi list z podziękowaniami dla Papieża.

My sami mieliśmy czas, by napisać listy do Jana Pawła II, które zostaną zawiezione do Watykanu na grób Błogosławionego Papieża.

Potem odbył się koncert zespołu „La Pallotina”, który grał rockową muzykę o Bogu i Maryi. Bardzo mi się koncert podobał.

Dzień Papieski zakończyliśmy uroczystą Mszą świętą o godz. 19.00, sprawowaną w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej – przy grobach wielkich Polaków, m.in. wspaniałego poety, ks. Jana Twardowskiego.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do wielkiego „M”, czyli do słynnej amerykańskiej restauracji. :-)

Do Radomia wróciliśmy tuż po rozpoczęciu ciszy nocnej – zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Ola Faryna