DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNE JASEŁKA

W niedzielę, 5 stycznia 2014 roku, o godz. 17.00, w naszym kościele odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 i wzbogacone pięknym śpiewem Scholki dziecięcej. Na przedstawienie przybyło mnóstwo ludzi, głównie rodziców z dziećmi, ale także osoby starsze.

Jasełka składały się z trzech aktów. W pierwszym miała miejsce rozmowa aniołów w niebie, którzy chcieli powstrzymać Pana Jezusa przed przyjściem na ziemię. Przeciwstawił się im
św. Michał Archanioł. Wezwał gwiazdy i Gwiazdę Betlejemską, aby w noc Bożego Narodzenia jasno świeciły na niebie.

Drugi akt to spotkanie pasterzy z aniołami, a akt trzeci przedstawiał Maryję, Józefa i małe Dzieciątko Jezus, do których przybyli pasterze oraz Trzej Królowie. Wszyscy złożyli małemu Jezusowi dary.

Aktorzy występujący w Jasełkach mieli na sobie wspaniałe stroje, a w tle można było podziwiać piękną dekorację – najpierw postacie aniołów, a następnie szopkę betlejemską.

W trakcie Jasełek można było usłyszeć piękny podkład muzyczny, przygotowany przez siostrę Samuelę. Oprócz tego Scholka dziecięca śpiewała piękne polskie kolędy, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz podziękował aktorom i Scholce za piękny występ oraz wiernym za liczne przybycie do kościoła.

To było wspaniałe popołudnie i mamy nadzieję, że podobne jasełka będą w naszej parafii jeszcze nie raz.

Ola i Ala Faryna