DZIĘKUJEMY ZA FESTYN

1 czerwca odbył się przy naszym kościele Festyn Rodzinny zorganizowany przez Caritas Pallotyńską. Wydarzenie to miało miejsce już po raz ósmy. Co roku, z okazji Dnia Dziecka, pragniemy ubogacić ten dzień wspólną zabawą w rodzinnym gronie.

Festyn obfitował w liczne atrakcje dla całej rodziny. Najmłodsi uczestnicy bezpłatnie mogli korzystać z dmuchanych zamków oraz zjeżdżalni. Zarówno starsi jak i młodsi chętnie sięgali po serwowane podczas festynu przysmaki z grilla i kuchni domowej, no i oczywiście słodycze. Uczestnicy Festynu mieli okazję podziwiać umiejętności taneczne, muzyczne oraz recytatorskie zaproszonych artystów. Dużą atrakcję stanowiły pokazy wytresowanego labradora, a także prezentacja sztuki walk wschodnich Klubu Sportowego "Dragon". Nie małą atrakcją okazał się występ orkiestry dętej pod dyrygenturą Pana Józefa Kosowskiego.
Przy dźwiękach orkiestry można było zatańczyć walca i wspólnie pośpiewać biesiadne piosenki. Dobroczynnym aspektem Festynu była również zbiórka krwi, której zebrano aż 15 litrów.

Główną atrakcję stanowiła Cegiełkolandia, w której rozprowadzane były cegiełki na rzecz Świetlicy. Za każdą symboliczną cegiełkę otrzymywało się drobną nagrodę, a ponadto szansę zdobycia jednej z głównych nagród, jakimi były między innymi trzy rowery. Dodatkowo na scenie była również możliwość zdobycia innych atrakcyjnych nagród poprzez udział w licznych konkursach.

Tegoroczny Festyn mógł się odbyć dzięki hojności uczestników, sponsorów i wszystkich ludzi otwartego serca. Zgromadzony dochód został przekazany na potrzeby Świetlicy.

Wszystkim osobom oraz instytucjom zaangażowanym w organizację Festynu serdecznie dziękujemy!.

ks. Artur Wierzbicki SAC
i Wychowawcy Świetlicy