SCHOLANDIA 2014

W sobotę, 18 października, nasza parafialna Scholka dziecięca wybrała się do Skarżyska-Kamiennej na Scholandię – VI Zlot Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Muzycznych. Było nas 29 dziewczynek, a czujną opiekę nad nami sprawowały: s. Samuela i s. Magdalena. Organizatorkami tego zjazdu były Siostry Jezusa Eucharystycznego – SJE – zwane także siostrami eucharystkami.

Po przybyciu na miejsce, najpierw uczestniczyłyśmy we Mszy świętej w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie przeszłyśmy do szkoły, aby się przebrać w nasze pelerynki, by potem przejść na salę gimnastyczną, gdzie było dużo innych grup, np. z: Białegostoku, Góry Kalwarii, Pruszkowa, Radomia czy Skarżyska Kościelnego. Jedna z sióstr przygotowała drzewko z różnokolorowymi balonami, z nazwami scholek, które miały zaprezentować dwie piosenki. Naszą Scholkę wylosowano jako pierwszą, a my zaśpiewałyśmy: „Ja jestem Drogą,
Prawdą i Życiem” oraz nasz hit „Jesteś święty”. Wszyscy bili brawo, a my czułyśmy się wspaniale.

Po skończonych występach odbyły się zawody, np. wyścigi między pachołkami, gra w kręgle, wyścig na gazetach oraz wyścigi z balonami, z jajkiem i wiele innych zabaw. Potem nastąpiła gra w dwa ognie, w której uczestniczyły wszystkie siostry zakonne oraz 2 osoby z każdej scholki. Zabawa była przednia!

Potem zostały ogłoszone wyniki i okazało się, że… zajęłyśmy pierwsze miejsce!!!. :) Jak większość scholi. :) (dwie schole dostały także nagrodę Grand Prix). Nie dostałyśmy co prawda pucharu, ale zamiast niego dostałyśmy dyplomy, kalendarze adwentowe oraz kalendarze na 2015 rok. Naszej Siostrze wręczono dyplom i wielki kosz upominkowy.

Z wycieczki wróciłyśmy bardzo zadowolone, pełne wrażeń i ze wspaniałym uśmiechem na twarzy. Mamy nadzieję, że za rok też wyjedziemy na Scholandię!

Ala Faryna