NASZA DIECEZJA W RĘKACH MARYI

Na początku października, tysiące pielgrzymów (w tym grupa z naszej parafii na czele z Księdzem Proboszczem Lucjanem Rożkiem SAC), wzięły udział w obchodach 40. rocznicy koronacji i 330. rocznicy obecności w Wysokim Kole łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Różańcowej.

Cudowny obraz w Sanktuarium w Wysokim Kole, namalowany został na wzór wizerunku Madonny z Częstochowy. Czczony jest od 1684 roku. Koronacja miała miejsce 18 sierpnia 1974 roku, a przewodniczył jej Sługa Boży Ks. Kard. Stefan Wyszyński.

Kult cudownego obrazu związany jest z historią człowieka, który podczas kilkutygodniowej choroby zeznał, że to właśnie cudowny wizerunek Matki Bożej dodał mu sił. Obraz na krótki czas trafił w okolice Zamościa. Po pewnym czasie jednak, uzdrowionemu człowiekowi trzykrotnie przyśniła się Matka Boża i nakazywała mu przeniesienie Jej wizerunku do „pustego kościoła w Wysokim Kole”. W 1684 roku obraz został uroczyście wprowadzony do wyznaczonej przez Maryję świątyni. Od tego czasu zaczął słynąć z objawień, uzdrowień i wielu innych łask.

W diecezji radomskiej jest wiele obrazów Matki Bożej słynących łaskami: Świętorodzinna
w Studziannie, Wychowawczyni w Czarnej, Matka Pocieszenia w Błotnicy.
Jesteśmy w rękach Maryi.

opr. Bartłomiej Paduch