Z KAPŁANI, A OTWARTOŚĆ

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik odwiedził niedawno w Afryce księży z diecezji radomskiej – misjonarzy. Obecnie pracuje ich tam pięciu.

Po wizytacji, Ksiądz Biskup okazał radość z wielkiego zaangażowania, ofiarności, umiejętności wyczuwania potrzeb wiernych i ogromnego oddania misjonarzy. Zachęca też nas wszystkich, Diecezjan, do wyjazdu na misje – podjęcia tej trudnej, ale i ważnej decyzji, będącej znakiem wiary i zaangażowania w życie Kościoła. Biskupi afrykańscy bardzo proszą o misjonarzy, nie tylko o kapłanów. Afrykańczycy potrzebują bardzo także naszej modlitwy i wsparcie materialnego.

Księdza Biskupa Henryka w Afryce zaskoczyła liczba osób uczestniczących w liturgii. Zauważył, że ludzie są otwarci, a to znaczy, że kapłani mają dobry kontakt z parafią.

opr.