ZACZNIJ NOWE ŻYCIE

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na kurs „NOWE ŻYCIE”, który odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 roku /piątek – niedziela/, w naszej kawiarence przy ul. Młodzianowskiej 124.

Kurs „Nowe Życie” to jedna z najpopularniejszych obecnie form rekolekcji w Polsce. To propozycja spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na swoje życie i szansa zyskania nowych perspektyw i możliwości. Swoją popularność Kurs zawdzięcza niekonwencjonalnym i zaskakującym formom przekazu. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć realnie obecności i miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Kurs jest prowadzony w większości przez osoby świeckie, zarówno przez młodych jak i przez dojrzałych, przez małżonków. Można powiedzieć, że cały Kurs jest świadectwem zwykłych ludzi, którzy doświadczyli kiedyś przemieniającego spotkania z Bogiem, a teraz dzielą się swoim osobistym doświadczeniem nowego życia, w Jego realnej bliskości.

„Dla mnie ten Kurs, który przeżyłam 14 lat temu był wstrząsem. Wtedy nosił nazwę „Filip”. Po raz pierwszy odczułam niemal fizycznie obecność Boga. To było wielkie zaskoczenie, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam ani nie oczekiwałam. Podczas wspólnej modlitwy, w pewnym momencie poczułam jak Bóg przenika mnie dając poczucie głębokiego skupienia i pokoju. Czułam się jakby zanurzona w Miłość, nie tracąc jednak ani na moment kontaktu z
rzeczywistością. To spotkanie odmieniło moje życie. Od tamtej pory na różne sposoby doświadczam tej OBECNOŚCI. To jest ciągle dynamiczne doświadczenie, nie tylko w moim życiu, ale też w życiu wielu moich braci i sióstr w Galilei. Dlatego naszym pragnieniem jest dzielenie się tym z innymi, aby też mogli, tak jak my, żyć Nowym Życiem w Bliskości Boga”.

 Agnieszka Dąbrowska, odpowiedzialna za Kurs„Czegoś takiego doświadczyłam pierwszy raz z życiu. Wiedziałam tak mniej więcej, że Bóg istnieje, działa, ale to była taka czysta teoria. Na tym Kursie mogłam doznać tej Obecności w sposób fizyczny, czego się w ogóle nie spodziewałam. Myślałam, że takich rzeczy doświadczają tylko ludzie o mocnej wierze. Teraz wiem, że KAŻDEGO może spotkać taka łaska, KAŻDY może poczuć tę bliskość Bożą, tę Miłość, to niesamowite uczucie, że jest się wyjątkowym i niepowtarzalnym w oczach naszego Tatusia w niebie. Jestem wdzięczna Bogu, że pozwolił mi doświadczyć czegoś takiego w tak młodym wieku. Wiem, że rozpoczął się nowy rozdział w moim życiu. Teraz wiem, że mogę zaufać Bogu i zawsze wyjdzie mi to na dobre”.

Ala Kowal, studentka, „Galilejka”„Bóg zabrał mój lęk i strach, bo Mu na to wreszcie pozwoliłam. Wcześniej żaden psycholog nie był w stanie mi pomóc. A teraz, kiedy powierzyłam swoje życie Jezusowi, tak na 100%, poczułam, że jestem wolna. Podczas tego Kursu czułam, jak moje serce odpoczywa od troski i fiksacji. Czułam pokój i nic nie było tak ważne. Tylko mówiłam: „Boże, Ty jesteś, jesteś, jesteś…”. W sumie to wszystko wiedziałam, co było na tym Kursie, ale nigdy nie chciałam tego przyjąć. Wcześniej to ja byłam królem i rządziłam swoim życiem tak, jak chciałam – tak, że rozbijałam sobie głowę. Żyłam w ciemności, nikomu nie ufając. Teraz chcę inaczej – wybrałam Boga”.

Gosia„Nauczyłem się wielbić Boga i radować się w nowy sposób. Odkryłem na nowo to, o czym zapomniałem, co wydawało mi się nieciekawe. Zaprezentowane w nowy sposób było odkryciem”.

Sławek
 


„Zdałam sobie sprawę, że nie jestem sama, że jak zaufam Bogu, to moje życie będzie piękniejsze i pełniejsze każdego dnia. Nauczyłam się, że wiarę trzeba pielęgnować, że Boga nie można traktować przedmiotowo, ale że trzeba Mu powierzyć CAŁE swoje życie, jeśli chce się Go poznać, Jemu zaufać i Go miłować. A ja chcę!”

AsiaZapraszamy wszystkich, którzy pragną doświadczyć przemieniającej obecności Boga, aby w Nim znaleźć pokój, radość i nowy sens życia.

Kurs „Nowe Życie” jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA). Organizatorem Kursu jest radomska filia prowadzonej przez „Galileę” Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Marka w Stryszawie (www.galilea.pl).

Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 18.00, a kończy w niedzielę o godz. 14.00. Skierowany jest do osób pełnoletnich.

Zapisy wraz z wpłatą 50 zł do środy 27 maja 2015 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt: Marcin Piechota, tel. 600 380 220, galilejczyk@gmail.com
Nr konta: Marcin Piechota 30 1160 2202 0000 0002 6792 2509 (w tytule: NOWE ŻYCIE oraz imię i nazwisko).

Szczegóły: Facebook Galilea Radom.

PLAKAT

 

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”