W OGROMNYM DESZCZU BOŻYCH ŁASK

W Białym Tygodniu wyjechaliśmy wraz z naszym katechetą – ks. Pawłem – na pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik. Oprócz naszych rodziców, towarzyszyły nam także nasze Panie Wychowawczynie. Pogoda niestety nie dopisała – w Łagiewnikach padał bardzo mocny deszcz, ale potem się rozjaśniło. W autokarze nie było nudno – śpiewaliśmy różne piosenki i graliśmy w rozmaite gry.

Gdy przyjechaliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, uczestniczyliśmy najpierw we Mszy świętej w bazylice. To szczególne miejsce, gdyż tu wylewają się zdroje Bożych łask. O godz. 1300 poszliśmy do Auli św. Jana Pawła II na prelekcję, wygłoszoną przez s. Beatę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, na temat św. Siostry Faustyny, której objawiał się Pan Jezus. Dowiedzieliśmy się, że Święta była zwykłym człowiekiem, prostą dziewczyną, która pochodziła z ubogiej rodziny, ale która bardzo zaufała Panu Jezusowi. Wypowiedziała ona takie słowa: „Panie Jezu, nawet gdybyś mnie zabił, ja i tak nie przestanę Ci ufać”. Ważne jest, aby zaufać Panu Jezusowi tak do końca – pomimo trudności i kłopotów, bo On nie przestaje nas kochać! Po spotkaniu z Siostrą był czas wolny – mieliśmy możliwość spaceru do pobliskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II. O godz. 1500 uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta, rozpowszechniona przez św. Siostrę Faustynę, pozwala Panu Jezusowi nie odczuwać samotności w godzinie Jego śmierci. Przed godziną 1600 wyjechaliśmy z Łagiewnik do centrum Krakowa. Tam mieliśmy czas wolny na spacer po Rynku Starego Miasta, Sukiennicach i po Wawelu. Pogoda na szczęście się poprawiła i było bardzo przyjemnie. O godz. 1830 wyjechaliśmy już do Radomia. W autokarze nie traciliśmy chęci do zabawy. Bawiliśmy się w różne zabawy. Do naszych domów dotarliśmy tuż po godz. 2200. Bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Dziękujemy Panu Bogu za wspaniałą pielgrzymkę!

ZAPRASZAMY DO GALERII:   wejście

Alicja Faryna, kl. III, PSP nr 23