NASZ CHÓR WYSYŁA SYGNAŁ S.O.S.!!!

 

 

Dzisiaj, 22 listopada,
wspominamy w Liturgii Kościoła św. Cecylię – patronkę śpiewu i muzyki kościelnej.
Cecylia żyła na przełomie II i III wieku. Jakub de Voragine, średniowieczny hagiograf (autor opisujący życie świętego), pisał o niej: „Gdy muzyka grała, ona w sercu Panu jedynie śpiewała”.

Każdego roku na łamach Gazetki nasz parafialny chór „Gloria Dei” ujawnia Państwu blaski i cienie swojej działalności. W latach poprzednich informowaliśmy o naszych sukcesach, radościach, ale też i o problemach. Przypomnę: Niewątpliwym sukcesem naszego zespołu jest nagrana w lutym 2014 roku płyta z kolędami i pastorałkami. Zorganizowaliśmy pielgrzymkę do Sokółki. Koncertowaliśmy w innych parafiach. Dumni jesteśmy, że śpiewaliśmy podczas Mszy świętej w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny – Msza święta była transmitowana przez telewizję i radio.

Cieszą nas pochlebne słowa, jakie kierujecie Państwo pod naszym adresem. Chwalicie repertuar i wykonanie nie zawsze łatwych utworów. Zapraszacie nas, abyśmy śpiewali podczas Mszy świętej sprawowanej w Waszych intencjach, jak: rocznice urodzin, jubileusze małżeńskie, śluby.

ALE…

Może się zdarzyć, że pewnego dnia, nasz ukochany chór „Gloria Dei” będzie musiał zawiesić swoją działalność… Z powodu zbyt małej ilości chórzystów…

W obecnej chwili potrzebujemy ludzi już we wszystkich głosach, a najbardziej w męskich – w basach i tenorach…

Ten dramatyczny apel niech dotrze do Ciebie, Ciebie i Ciebie – do tych wszystkich, których Pan Bóg wyposażył w piękny głos.

Musicie Państwo o tym wiedzieć, byście odpowiednio zareagowali i w porę przeciwstawili się temu zagrożeniu. Trwa „to be or not to be” – być albo nie być naszego chóru.

„Gloria Dei” – chór Parafii św. Józefa w Radomiu wysyła sygnał S.O.S.!

Zgłoś się, jesteś bardzo potrzebny!!!

Kontakt pod numerem telefonu 513 900 311 lub bezpośrednio z Panem Organistą.

Z nieukrywaną dumą informujemy również, że nasz chór otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Pradze.

W niniejszym zaproszeniu czytamy:

„Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Muzyki Chóralnej.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc zaprosić chór do starożytnego miasta Praga w sercu Europy, gdzie odbywają się tradycyjne Praskie Letnie Spotkania Chóralne i Praskie Adwentowe Spotkania Chóralne.

Spotkania chóralne otwarte dla grup chóralnych, to wyjątkowa okazja, aby poznać inne chóry z różnych krajów, śpiewać razem i poznać nowych przyjaciół w atmosferze piękna Starego Miasta w Pradze.

(…) Czekamy na spotkanie z Państwem w romantycznej Pradze i mamy nadzieję, że wezmą Państwo udział w naszym festiwalu.”

Zaproszenie do wzięcia udziału w Międzynarodowy Festiwalu Chórów i Orkiestr w Pradze, to wielki zaszczyt i szansa, aby zaprezentować naszą parafię, chór „Gloria Dei”, na arenie międzynarodowej.


Jednakże nasz udział w Festiwalu, na ten moment, jest niemożliwy z powodu braku męskich głosów. Przykro nam, że musimy rezygnować z przedstawienia naszego dorobku na tak wielkim forum…

Z tego samego powodu (brak męskich głosów) musimy przestać marzyć, aby zaśpiewać podczas Mszy świętej (termin do wyboru) w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze w Częstochowie, a już pomysł o nagraniu kolejnej płyty, tym razem z naszymi „hitami”, w takiej sytuacji jest nieosiągalnym marzeniem…

Jeżeli nasi Parafianie (zapraszamy również ludzi i spoza Parafii) pozytywnie odpowiedzą na nieustanne zaproszenia do wzmocnienia naszego zespołu, wówczas będą możliwe do zrealizowania wszystkie nasze zamierzenia, w tym nasz udział w Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Pradze w 2016 roku.

Chcemy nieustannie wielbić Boga pieśnią. Nasz los w Państwa rękach.

„Gloria Dei” – chór Parafii św. Józefa w Radomiu wysyła sygnał S.O.S.!

Zgłoś się, jesteś bardzo potrzebny!!!

Kontakt pod numerem telefonu 513 900 311 lub bezpośrednio z Panem Organistą..

 

Jadwiga Kulik, chórzystka

 

do góry