ALEŻ TO BYŁA AKCJA!!!

Aż serce rośnie, jak pięknie odpowiedzieli nasi Parafianie, i nie tylko nasi, lecz także z okolicznych parafii, na hasło: „OKULARY DLA AFRYKI”. Drodzy Państwo, przez dwa tygodnie zebraliśmy 827 par okularów i tylko niewielka ich liczba była w złym stanie.

Teraz okulary są przygotowywane do przekazania do Warszawy. Jest co robić. Najważniejsze, aby oznaczyć moc okularów, przez co ogromnie ułatwimy pracę okulistom w dalekiej Afryce. Dzielę się z Państwem informacją, że pewien radomski optyk (pragnął pozostać incognito) zadeklarował swoją pomoc i oznaczy nam 500 (!!!) par okularów (część okularów była oznaczona). Dziękujemy. Czyn bezinteresowny jest owocem działania Ducha Świętego…

Postscriptum:
Niezwykle sympatyczny epizod: W przedostatnią niedzielę, po zakończonej Mszy świętej, osoba upoważniona wyjmowała z kosza okulary. W pewnej chwili podeszła do niej sympatyczna Pani i pełna oburzenia powiedziała: „Co pani robi??? To są okulary dla Afryki!!!” Brawo proszę Pani! Brońmy Bożych akcji! Proszę Pani, okulary dotarły w odpowiednie ręce.

O dalszych losach okularów będziemy Państwa informować na łamach „Mojej Parafii”.

Jadwiga Kulik.