NIEDOSTATECZNY ARGUMENT

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, nowe nadzieje. Jednak sam człowiek mimo najlepszych chęci niewiele może, bowiem „pomyślność pochodzi od Boga” (Psalm 127). Pan Bóg dał nam rozum i umiejętności [czytaj: talenty]. Nie zmarnujmy Bożych darów. Kiedyś będziemy musieli się z nich rozliczyć.

Jeżeli masz ładny głos, zgłoś się do naszego parafialnego Chóru „Gloria Dei”. Nie obowiązuje żadna granica wieku, ważne abyś dobrze śpiewał. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy ludzi już we wszystkich głosach!!! Nade wszystko mężczyzn!!! Święty Bazyli Wielki przyznał: „Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”. Możesz to wszystko mieć za darmo – tylko zacznij śpiewać - oczywiście w naszym Chórze.

Przyjacielu drogi, jak wspomniałam [a Ty dobrze o tym wiesz] Twoja pomyślność zależy nie od Ciebie, lecz od Boga, więc nie mów „nie mam czasu, aby jeszcze i śpiewać w jakimś tam w chórze” [taką odpowiedź otrzymujemy, gdy osobiście zapraszamy ludzi do udziału w naszym Chórze]. Przede wszystkim to nie „jakiś” tam chór, lecz to Twój parafialny Chór. Powinno Tobie zależeć, aby było pięknie podczas Eucharystii oraz innych uroczystości religijnych w naszym kościele. Proszę więc, nie mów, że nie masz czasu, bo to średniej klasy
argument. To prawda, i rozumiemy, że w dzisiejszych czasach na brak czasu narzekają wszyscy. Jednak warto czasem się zatrzymać i pomyśleć jaki jest sens naszej gonitwy? Co tak naprawdę w życiu się liczy? Zajęcia chóru odbywają się tylko raz w tygodniu, próba chóru trwa tylko jedną godzinę. Jak duży dom zbudujesz przez godzinę? Tak niewiele potrzeba, abyś miał i radość w sercu - zacznij śpiewać- w naszym, w TWOIM Chórze!!! Czy oddasz Panu Bogu tę jedną godzinę? Mimo licznych apeli, z naszej kilkunastotysięcznej społeczności parafialnej nie zgłosił się od dłuższego czasu nikt nowy, aby wzmocnić Chór, aby uwielbiać Boga pieśnią. Jak to jest możliwe?! Czy brak czasu tak bardzo rządzi naszym życiem?

Jak będzie tym razem? Zaskocz nas, przyjdź lub zadzwoń pod numer 513 900 311 lub skontaktuj się z Panem Organistą, a uzyskasz więcej informacji. Pamiętaj - jeżeli „Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” (Ps 127).

Jadwiga Kulik, chórzystka