NAJBLIŻSZY CZWARTEK, GODZ. 12-13

(8 grudnia 2016 r.)

Niewielu z nas słyszało o prywatnych objawieniach Matki Bożej – Róży Duchownej – jakie miały miejsce u podnóża Alp, we włoskiej miejscowości Montichiari [monte – góra, chiari – jasna]. Zwróćmy uwagę na polskie tłumaczenie nazwy miejscowości: Montichiari – Góra Jasna. Brzmi tak swojsko.

Montichiari leży 20 km od Brescii. Od 1946 do 1991 roku Matka Boża wielokrotnie ukazywała się Pierinie Gilli, skromnej pielęgniarce z miejscowego szpitala.

Podczas jednego z objawień Matka Boża ukazała się na wielkich białych schodach, ozdobionych po obu stronach białymi, czerwonymi i żółtymi różami. Uśmiechając się powiedziała: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”. A majestatycznie zstępując w dół dodała: „Jestem Maryja Łaski, to znaczy pełna łaski Matka mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa”. Schodząc nadal po schodach mówiła dalej: „Przez to moje przybycie tu, do Montichiari, życzę sobie, abym była wzywana i czczona jako Róża Duchowna. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Poprzez to Nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy”. Maryja wzywała też do: modlitwy, poświęcenia i pokuty. Z bólem mówiła o zmniejszeniu powołań, grzesznym życiu wielu kapłanów oraz nienawiści do Kościoła świętego.

Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 roku, nie doczekawszy się zatwierdzenia objawień. Jej grób i miejsca spotkań z Maryją odwiedza rocznie ponad 100 tys. pielgrzymów. Dnia 15 sierpnia 2000 roku biskup Brescii uznał kult Matki Bożej w Montichiari.

Pragnę raz jeszcze przytoczyć słowa Maryi: „Przez to moje przybycie tu, do Montichiari, życzę sobie, abym była wzywana i czczona jako Róża Duchowna. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Poprzez to Nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy”.

Nie przegap tych sześćdziesięciu minut. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na Ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Każda chwila okaże się bezcenna! Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od godziny 12 do 13. Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników. Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół. Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!

opr.
Jadwiga Kulik
do góry