NIEZWYKŁE SPOTKANIE

W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku w kawiarence pod naszym kościołem odbyło się niezwykłe spotkanie. W atmosferze serdecznej i niewymuszonej uprzejmości. Organizatorki tego radosnego spotkania – pani Ewa i pani Teresa (ze Wspólnoty „Galilea”) – znakomicie znalazły się w roli prowadzących. Niełatwe przed nimi było zadanie. Należało uczynić zadość oczekiwaniom około setki kobiet, które przybyły na to spotkanie z parafii Radomia i okolic.

Wielkanocne pozdrowienie „Radujmy się, Chrystus zmartwychwstał!" dodało blasku całemu zgromadzeniu. Dowód na to, że Chrystus żyje, odnaleźć można było w słowach pań dających świadectwo ze spotkania z Chrystusem w ich życiu. Takie świadectwa głęboko zapadają w serce i rozum.

Były i niespodzianki: piękne młode dziewczyny dały krótki pokaz andaluzyjskiego tańca flamenco, były panie kosmetyczki z dobrymi radami jak dbać o dłonie, i teatr był, i kawa była, i ciasto domowe.

Na zakończenie, w akcie dziękczynienia, spotkaliśmy się z Jezusem w Najświętszym Sakramencie utajonym na Adoracji. Obecność opiekuna „Galilei”, ks. Tomasza Stefanowskiego SAC, dodawała prestiżu temu niebanalnemu spotkaniu.

DZIĘKUJEMY :).

Jadwiga Kulik.