RÓŻANIEC DO GRANIC  

W dzień Matki Bożej Różańcowej – w najbliższą sobotę – ok. milion osób będzie odmawiać różaniec wzdłuż granic Polski. Powstanie 3,5 tysiąca stref modlitwy (co kilkaset metrów). Katolicy zgromadzą się, by modlić się za Polskę i cały świat. Różaniec odmówiony z wiarą może nie tylko zmienić bieg wydarzeń, ale otworzyć serca wielu ludzi na działanie łaski Bożej.

Wydarzenie może budzić skojarzenia z budowaniem muru, ale intencją akcji „Różaniec do granic” jest zburzenie wszelkich murów, podziałów i niezgody.

W program zaangażowały się 22 diecezje położone przy granicach Polski. Na morzu ustawią się rybacy w kutrach, na Bugu – kajakarze, na szczytach gór – grupy młodzieży. W jednym momencie – o godz. 1400 – wszyscy zgromadzeni rozpoczną modlitwę całym różańcem. Wcześniej, o godz. 1030, w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski, rozpocznie się czas czuwania przed Najświętszym Sakramentem.

A to Polska właśnie. Milion Polaków stanie na granicy, by wyznać wiarę, by się przyznać do naszej historii. Aby nie dać wyrwać sobie naszych chrześcijańskich korzeni.

 

Jadwiga Kulik

do góry