PAMIĘTAJ O „OKNIE ŻYCIA”  

Młode dziewczyny, młode matki, które łamiąc Boże przykazania i w nieodpowiedzialny sposób traktując swoją płciowość i relacje z kolegami, często w rodzinie nie znajdują oparcia, kiedy dowiadują się o poczętym pod ich sercem dziecku. Brak więzi z bliskimi, a przede wszystkim z Jezusem, sprawia, że rozważanie aborcji staje się bardzo natarczywe. Tymczasem tak niewiele trzeba, aby ocalić życie dziecka, które zawsze jest NAJWIĘKSZYM SKARBEM BOGA i może szczęśliwie żyć, choć młoda mama nie jest w stanie go przyjąć i wychowywać.

W wielu miastach naszej Ojczyzny istnieją „Okna Życia”.

Nasze radomskie okno życia jest prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej. Znajduje się w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31. Działa od 2009 roku. Okienko poświęcił – zmarły w 2016 roku – Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia.

„Okno Życia” jest dostępne przez całą dobę. Wystarczy podejść, otworzyć je (mieści się na parterze) i na specjalnym łóżeczku położyć niemowlaka. Anonimowo, bez żadnych pytań, zobowiązań i dokumentów.

To okno jest szansą dla dziecka, ale także dla matki, aby nie musiała żyć z wielkim ciężarem zabójstwa nienarodzonego maleństwa noszonego pod swoim sercem. To miejsce daje nie tylko możliwość uratowania nowego życia, które matka chce odrzucić, ale także matce daje poczucie bezpieczeństwa i ochrony przed społecznymi skutkami życiowego uwikłania.

Gdy siostry znajdują dziecko w „Oknie Życia”, wzywają Pogotowie Ratunkowe i dziecko ma cały czas zapewnioną opiekę i konieczną pomoc medyczną.

Matka dziecka zachowuje pełną anonimowość. W „Oknie Życia” nie ma żadnych kamer (jak spekulują media). Matki nie szuka policja, bo nie popełniła przestępstwa. Matka ma też jeszcze szansę odzyskać swoje dziecko. Na podjęcie decyzji ma sześć tygodni. Jeśli w tym czasie nie podejmie żadnych kroków, sąd będzie mógł ruszyć z procedurą adopcyjną.

 

opr.
Jadwiga Kulik

do góry