MAMY NASZEGO KSIĘDZA DIAKONA

Przyglądałam się temu z podziwem i uznaniem… Pięknym jest oddać się Panu Bogu na zawsze z własnej woli, chcieć służyć Mu i nauczać o Jego dziełach…

W sobotę, 21 października, w pallotyńskim Seminarium w Ołtarzewie miały miejsce święcenia diakonatu. Wyświęconych zostało pięciu kleryków, wśród nich – nasz Parafianin, kl. Wojciech Winek SAC. Uroczystościom przewodniczył, po raz pierwszy w Ołtarzewie, J.E. Ks. Bp Artur Miziński w asyście kilkudziesięciu kapłanów.

W czasie obrzędu święceń trudno było nie dostrzec wzruszenia na twarzach bliskich i gości nowych diakonów. Co druga osoba w kościele trzymała aparat fotograficzny, chcąc uchwycić ten szczególny moment.

Przepiękną oprawę muzyczną zapewniła pallotyńska diakonia muzyczna, Ołtarzewski chór seminaryjno-parafialny oraz Schola Gregoriana.

Ze wzruszeniem składaliśmy dk. Wojciechowi szczere gratulacje. Dziękując Bogu za jego powołanie, postanawiamy modlić się o nowych kapłanów, aby ZAWSZE byli na świecie ludzie, którzy z radością i miłością będą ukazywać nam Zbawiciela.