SREBRO DLA NASZYCH MINISTRANTÓW

W sobotę, 3 marca, ministranci z naszej Parafii wzięli udział w ogólnopolskim IV Pallotyńskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Do hali w Ożarowie Mazowieckim (niedaleko Seminarium w Ołtarzewie) przybyło ponad stu ministrantów i lektorów z całej Polski – ze szkół i parafii, gdzie pracują księża i bracia pallotyni.

Udało się nam, radomianom, po bardzo ciężkiej walce, w obydwu kategoriach wiekowych zająć na podium drugie miejsca. Gimnazjum zakończyło potyczkę z 5 punktami – po dwóch remisach (0:0 i 1:1) i triumfie nad piłkarzami z parafii z Kielc (4:1). Kacper Grochowalski, bramkarz naszej drużyny, w kategorii Gimnazjum został najlepszym bramkarzem, przepuszczając przez cały turniej jedynie dwa gole. Pierwsze miejsce zajęli piłkarze z Ołtarzewa.

W kategorii szkół podstawowych było wiele emocji. Najpierw przegraliśmy ze Szkołą Podstawową z Lublina (0:2), a następnie wygraliśmy z parafią z Ożarowa Mazowieckiego (1:0) oraz z parafią z Ołtarzewa (4:0). Mieliśmy 6 punktów i szykował się dla nas mecz tylko o 3. miejsce. Okazało się jednak, że w naszym przegranym meczu zagrali nieuprawnieni (starsi) zawodnicy. Oczywiście szkoła z Lublina została zdyskwalifikowana. Dzięki temu stanęliśmy do walki w finale.

O 1. miejsce graliśmy znów z Lublinem, ale z piłkarzami z parafii, a nie ze szkoły. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, po bardzo emocjonującej walce. Wszystko rozstrzygnąć musiała seria rzutów karnych. Niestety, więcej szczęścia miała parafia z Lublina pokonując nas 4:5.

Do Radomia wracaliśmy z mieszanymi uczuciami. Cieszyliśmy się oczywiście z drugiego miejsca, ale zastanawialiśmy się, czy w finale mogliśmy dać z siebie więcej. Dumni jesteśmy też z nagród indywidualnych. Bo nie tylko Kacper został najlepszym bramkarzem, ale i nasz radomski bramkarz ze szkoły podstawowej:

Rafał Ząbecki :)