ZŁOTO DLA NASZYCH KLERYKÓW

W Radomiu, w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych, w sobotę, 10 marca, odbyły się 9. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w koszykówkę. Dlatego odbyły się w naszym mieście, bo klerycy z Radomia rok temu zdobyli mistrzostwo.

Nasi pallotyńscy klerycy z Ołtarzewa w Turnieju wzięli udział po raz pierwszy. Bazą ich pobytu stał się Dom księży pallotynów na Młodzianowie. Po porannej kameralnej Mszy świętej i śniadaniu, przed godz. 9.00, klerycy udali się na rozgrywki. W drużynie – zgodnie z regulaminem – może występować jeden kapłan i był nim dyrektor pallotyńskiego Liceum w Sierpcu, ks. Michał Kiersnowski SAC.

Czwarte miejsce w Mistrzostwach zajęli klerycy z Białegostoku. Trzecie – nasi klerycy z Seminarium w Radomiu. A finał wygrali nasi klerycy z pallotyńskiego Seminarium w Ołtarzewie, którzy w finale pokonali seminarzystów z Gniezna.

Puchary, medale i nagrody na zakończenie Mistrzostw wręczał J.E. Ksiądz Biskup Piotr Turzyński.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został kapitan drużyny z Ołtarzewa, kl. Marek Więch. Jest on obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi, a przed wstąpieniem do Seminarium grał przez kilka sezonów w koszykówkę w amatorskim, ale na wysokim poziomie, klubie w Lublinie.

Późnym popołudniem w radomskim Seminarium zawodnicy mieli uroczystą obiadokolację. Wieczorem, w naszym Domu na Młodzianowie, podczas pallotyńskiej rekreacji klerycy i kapłani cieszyli się z Mistrzostwa Polski. Drogą elektroniczną przychodziły gratulacje z wielu miejsc. Za rok Mistrzostwa odbędę się w Ożarowie Mazowieckim (zapewne w tej hali, w której nasi ministranci tydzień wcześniej zdobyli dwa drugie miejsca w piłkę nożną).

Módlmy się o nowe powołania do służby Bożej. Wielki Post dla pallotyńskich kleryków jest bardzo pracowity – w każdy weekend wystawiają kilka spektakli Misterium Męki Pańskiej. Przed Niedzielą Radości, Niedzielą Laetare, ukazywali misterium miłości Boga sportem, radością bycia RAZEM w jednej drużynie. Każda para rąk, każda osoba, jest pilnie potrzebna, by dawać Boga Polsce i światu.

opr. cb